icon_cart

0

koszyk

Zdrowy rozwój Twojego psa według Happy Dog cz. 3 Psie dojrzewanie

Psie dojrzewanie

Twój pies ukończył właśnie piąty miesiąc życia. Przez cały ten czas miałeś okazję obserwować zmiany zachodzące w jego wyglądzie i zachowaniu niemal każdego dnia. Teraz twojego pupila czeka wymiana zębów – jeden z ważniejszych momentów w jego całym procesie dojrzewania. Gdy pies zmieni już zęby na stałe, jego wzrost spowolni. Bardzo ważne jest, aby w tym okupionym wielkim wysiłkiem okresie wesprzeć ulubieńca, odpowiednio go odżywiając. Pora na zmianę karmy!

Należy znaleźć produkt, który będzie odpowiedzią na mniejsze zapotrzebowanie psa na białko i tłuszcz, tak aby nie przyspieszać sztucznie wzrostu. Zbyt duża ilość białka obciąża nerki i może powodować reakcje alergiczne (np. łupież, swędzenie).

Nowa dieta powinna opierać się na produktach klasy Junior, którymi powoli zastąpimy karmę linii Baby. W karmie dla Juniora Happy Dog znajdziemy 3 rodzaje mięsa (najdelikatniejsze mięso drobiowe, lekkostrawne mięso jagnięce oraz bogate w kwasy omega 3 i omega 6 mięso łososia), 12 różnych ziół, małże nowozelandzkie (naturalne źródło glukozaminy – składnika odpowiadającego za ochronę stawów i produkcję mazi stawowej), pektyny z jabłek (wspomagające perystaltykę jelit), siemię lniane (dodatkowo źródło kwasów omega 3 i omega 6) oraz pierwiastki śladowe (potrzebne w procesie metabolizmu). Odpowiednie poziomy białka (25%) i tłuszczu (14%) zapewniają harmonijny wzrost i rozwój, a dzięki bezglutenowym składnikom możesz być pewien najwyższej przyswajalności karm Happy Dog Junior.

Proces zmiany diety należy rozłożyć w czasie – najbardziej optymalne będzie mieszanie karmy linii Baby z karmą linii Junior przez 10 dni, rozpoczynając od proporcji 90% karmy Baby i 10% karmy Junior. Każdego dnia zwiększaj ilość karmy Junior, zmniejszając jednocześnie ilość karmy Baby.

Christa-Cornelia Günther
Tierärztin bei Interquell (Happy Dog & Happy Cat)
Weterynarz w Interquell