icon_cart

0

koszyk

Zdrowy rozwój Twojego psa według Happy Dog cz. 1 Żywienie psów

Żywienie psów

Chociaż wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla rozwoju i dobrej kondycji naszego psa jest właściwe żywienie, wciąż miewamy problem z doborem idealnej diety dla pupila, a co za tym idzie – z wyborem odpowiedniej karmy.

Pamiętajmy, że pies rośnie tylko raz. Im wcześniej zaczniemy karmić szczeniaka należycie, tym większą mamy gwarancję, że uniknie wielu schorzeń i zaburzeń funkcjonowania organizmu w wieku dorosłym. Karmy dostosowane do okresu rozwoju czy wielkości zwierzaka to inwestycja w jego zdrowie, samopoczucie i harmonijny rozwój.

Ważną wskazówką przy doborze pożywienia jest również tryb życia psa, który zmienił się znacznie w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Większość czworonogów to teraz zwierzęta domowe, odczuwające dużo mniejsze zapotrzebowanie na ruch. Tym samym dostarczanie zbyt dużej ilości białka i tłuszczu w karmie nie jest wskazane.

Nasze zwierzęta są także coraz bardziej podatne na choroby cywilizacyjne, których ilość stale rośnie. Alergie, otyłość i nietolerancje pokarmowe doskwierające pupilom znacznie pogarszają komfort ich życia. Chcąc im pomóc, coraz częściej szukamy sprawdzonych produktów zawierających wyselekcjonowane składniki, gwarantujące niezmienną i najwyższą jakość. Kiedy pies chętnie zajada podawany mu pokarm, świetnie go przyswaja (odchody są nieduże i zwarte), a jego sierść pięknie lśni, wtedy możemy być pewni, że odnaleźliśmy doskonałą karmę. Co jednak, jeśli tryb życia naszego pupila diametralnie się zmieni, (gdy na przykład wyprowadzimy się z bloku do domku za miastem) a my nadal chcielibyśmy podawać mu sprawdzony pokarm?

Dobrym pomysłem jest sięgnięcie po produkty Happy Dog. To oryginalne niemieckie karmy, produkowane od blisko 50 lat w jednej fabryce w Bawarii. Opatentowane zestawy składników, stałe receptury, transparentny system kontroli jakości i zaawansowane składy gwarantują bardzo wysoką przyswajalność pokarmu, wynoszącą minimum 90% w przypadku linii Happy Dog Supreme oraz Happy Dog Fit & Well.

Odpowiednie żywienie pupila, począwszy od narodzin, aż po wejście w wiek dojrzały, to klucz do zapewnienia mu harmonijnego rozwoju, zdrowia i witalności. W zapoczątkowanej właśnie serii artykułów podpowiemy, jak karmić psa w najlepszy możliwy sposób na każdym etapie jego życia.

Christa-Cornelia Günther
Tierärztin bei Interquell (Happy Dog & Happy Cat)
Weterynarz w Interquell