icon_cart

0

koszyk
ochrona psa przed kleszczami

Skuteczne środki ochrony psa przed kleszczami

Weterynarze coraz głośniej biją na alarm: z powodu zawirowań pogodowych w tym momencie kleszcze możemy spotkać cały rok, niezależnie od pory. Warto zadbać o to, by nasz pies był odpowiednio zabezpieczony nie tylko w okresie wiosenno – letnim. Sprawdź, jakie są najskuteczniejsze środki ochrony przed kleszczami!

Obroża dla psa przeciw kleszczom

  • Obroża przeciwkleszczowa Foresto firmy Bayer

Jest to jedna z najdłużej działających i najczęściej polecanych obroży przeciwkleszczowych.

obroża przeciwkleszczowa dla psa Foresto

Foresto, jako jedyna obroża przeciwkleszczowa na rynku działa nawet do ośmiu miesięcy, jest bezzapachowa oraz bezpyłowa i można ją stosować u szczeniaków, które ukończyły siódmy tydzień. Nie jest groźna dla psiego otoczenia, w tym kotów, dla których zabójcza bywa zawartość permetryny w tego typu rzeczach. Pies noszący obrożę przeciwkleszczową Foresto, bez obaw może wykąpać się w stawie. Obroża ta jest ponadto bezpieczna dla ryb. Należy jednak pamiętać, że tak jak pozostałe produkty służące do odstraszania insektów, nie powinna mieć ona kontaktu z naszą skórą zbyt długo. Należy też trzymać ją z dala od dzieci. Obroża przeciwkleszczowa Foresto najlepiej sprawdza się u psów z krótszą sierścią. Obroża jest regulowana, co pozwala jej rosnąć razem z psem.

  • Obroża przeciwkleszczowa Kiltix

Obroża dla psa przeciw kleszczom Kiltix także od firmy Bayer jest głównie wybierana przez posiadaczy bardziej futrzastych czworonogów, ze względu na większą skuteczność.

obroża dla psa przeciw kleszczom i pchłom

Musimy jednak pamiętać, że obroża przeciw kleszczom Kiltix jest pyłowa i posiada specyficzny zapach. Działa krócej niż obroża Foresto i nie jest polecana, jeśli pies jest fanem sportów wodnych.

  • Tania obroża przeciw kleszczom – Dr. Seidel

Jedną z popularniejszych i zarówno tańszych obroży przeciwkleszczowych jest ta produkowana przez firmę dr. Seidel, obroża Sabunol.

obroża dla przeciw kleszczom i pchłom Sabunol

Tutaj jednak warto zwrócić uwagę, że pod żadnym pozorem nie wolno jej stosować u szczeniąt poniżej trzeciego miesiąca oraz gdy pies ma kontakt z kotami. Jedną z substancji czynnych jest bowiem permetryna, która jest dla nich trująca.

Którą obrożę przeciw kleszczom wybrać?

Każda z wymienionych obroży działa również na pchły. Warto wspomnieć, że obroża Foresto dodatkowo zwalcza komary, które wbrew pozorom, również mogą być dokuczliwe dla psów.

Szampony dla psa przeciw kleszczom i pasożytom

Szampony sprawdzają się jako dodatkowa pomoc przy zwalczaniu inwazji pcheł. Musimy pamiętać, że jeśli pojawiły się one w naszym otoczeniu, to bardzo prawdopodobne, że nosicielem jest nasz czworonóg. Inwazja pcheł niestety do zwalczenia prosta nie jest, zwłaszcza gdy zauważymy jaja (wyglądają one jak drobny, czarny łupież).W takim wypadku, czeka nas porządne sprzątanie całego mieszkania wraz z myciem nie tylko psa, ale również koców, legowisk i pościeli.

szampon przeciw pchłom dla psa

Środki na pasożyty u psów

Gdy już poruszyliśmy temat pcheł i kleszczy, warto wspomnieć o pasożytach wewnętrznych. Glisty, tasiemce, nicienie popularnie zwane ‘robakami’ są nieproszonymi gośćmi w organizmie naszego czworonoga. Regularne odrobaczanie psa może zapobiec inwazji, która często nieleczona prowadzi do zgonu zwierzęcia. Utarło się, że powinno się podawać preparat na odrobaczenie co trzy miesiące.

Jednym z najpopularniejszych to Drontal firmy Bayer. Tabletki te mają kształt kości i w razie konieczności można je przełamać.

tabletki na odrobaczenie

 

Pamiętajmy by regularnie badać psa, co pozwoli nam uniknąć przykrych niespodzianek oraz „gości” w późniejszym etapie.

 

Dowiedz się więcej na temat „Jak uchronić zwierzaka przed kleszczami”.