icon_cart

0

koszyk
przysmaki dla psów z alergią

Przysmaki dla psich alergików

Podobnie jak ludzie tak i psy wymagają pożywienia dostosowanego do swoich preferencji. Dieta każdego czworonoga powinna uwzględniać jego indywidualne potrzeby i być dostosowana pod styl życia pupila. Dobierając odpowiednią dietę trzeba wziąć pod uwagę wiek psa, jego wagę, aktywność fizyczną i ogólny stan zdrowia, w tym ewentualne schorzenia na które może cierpieć. Są psy, które wymagają nieco większej uwagi, zwłaszcza jeśli walczą z jakąś chorobą lub borykają się z alergiami. Niektóre rasy są bardziej podatne na alergie pokarmowe niż inne. Są to między innymi labradory, boksery, mopsy, maltańczyki czy buldogi francuskie. Oczywiście nie jest przesądzone, że u każdego osobnika tej rasy zawsze wystąpi alergia pokarmowa. Istnieje jednak większe prawdopodobieństwo, że się tak stanie. Właściciele psów należących do takich ras powinni zwracać szczególną uwagę na wszelkie niepożądane reakcje, które mogą wystąpić u pupili. Jeśli tak się stanie to trzeba podjąć starania mające na celu zidentyfikowanie i wyeliminowanie alergenu z diety podopiecznego.

Dlaczego warto podawać psu przysmaki?

Coraz więcej osób decyduje się na wspólne życie z psem u boku. Rośnie również świadomość związana z byciem odpowiedzialnym właścicielem czworonoga. W codziennych relacjach z pupilem przysmaki mogą okazać się niezwykle przydatne i to w bardzo wielu sytuacjach. Jak podają badania, bodźce związane z jedzeniem pobudzają 90% psów i to właśnie pożywienie stanowi dla nich największą motywację. Rynek zoologiczny wciąż się powiększa a producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów prezentując co i rusz nowe karmy czy przysmaki. Oferta przysmaków dla psów jest bardzo bogata – można wybierać spośród suchych chrupek, bardziej wilgotnych smaczków, kabanosów, pasków czy suszonego mięsa. Smakołyki świetnie sprawdzają się jako nagroda dla psa podczas treningu, nagroda za dobre zachowanie w codziennych sytuacjach czy jako przekąska, która urozmaici dietę czworonoga. Smakołyki sprawdzą się również do odwrócenia uwagi psa i odciągnięcia go z niepożądanej sytuacji, dzięki czemu można zamienić negatywne bodźce na pozytywne skojarzenia.



Ile przysmaków w ciągu dnia może jeść pies?

Ilość przysmaków, które może zjeść w ciągu dnia Twój pupil jest uzależniona od wielu czynników. Istotne jest aby korzystać z nich rozsądnie Ważne, aby znaleźć granicę rozsądku i smakołyków używać zgodnie z zaleceniami. Nie wolno ulec pięknym oczom czworonoga, który z pewnością nieraz będzie próbować wyłudzić smaczki. Bardzo ważne jest także uwzględnianie podawanych przysmaków w dziennym bilansie kalorycznym. Podczas ustalania bilansu kalorycznego trzeba wziąć pod uwagę jak aktywny jest pupil, ile waży i ile ma lat (tu chodzi o metabolizm, który w miarę upływu lat słabnie). W przypadku szczeniąt czy psów ras miniaturowych i małych nawet kilka smakołyków dziennie może skutkować przybieraniem na wadze. U ras dużych i olbrzymich wygląda to nieco inaczej. Zawsze należy zapoznać się z sugestiami producenta dotyczącymi zalecanej dziennej dawki smakołyków. Najlepszą zasadą jest podawanie smakołyków w proporcji 90/10. Oznacza ona, że podane psu kalorie zawarte w przysmakach nie powinny stanowić więcej niż 10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego psa. Najczęściej na tyle opakowania smaczków wyszczególniony jest zarówno skład (w tym zawartość tłuszczy, węglowodanów, białka) jak i ilość kalorii. Przysmaków nie powinno się podawać przed normalnym posiłkiem, ponieważ syty pupil nie będzie chciał zjeść podstawionego mu jedzenia. Absolutnie nie wolno używać resztek ze stołu jako smakołyków dla psa. Psy nie powinny jeść żywności przeznaczonej dla ludzi, ponieważ zazwyczaj zawiera ona przyprawy (w tym szkodliwą sól). Podawanie psu resztek może doprowadzić do rozstroju jego żołądka.

Jak rozpoznać alergię pokarmową u psa?

Alergie są utrapieniem nie tylko ludzi ale i zwierząt. Alergia to nic innego jak nadmierna reakcja układu odpornościowego na konkretne substancje. Można je podzielić na dwa rodzaje: kontaktowe i pokarmowe. Alergia kontaktowa, nazywana także kontaktowym zapaleniem skóry wywoływana jest najczęściej przez kosmetyki, detergenty czy środki przeciwpasożytnicze. Alergia pokarmowa pojawia się w wyniku reakcji organizmu psa psa na alergen zawarty w pożywieniu. Najczęstszym alergenem okazuje się kurczak bądź zboża, jednak niekiedy okazuje się nim być mało popularny i trudny do zdiagnozowania składnik. Istnieją także alergie wziewne, które podobnie jak u ludzi są wynikiem uczulenia pupila na grzyby, roztocza czy różnego rodzaju pyłki. Wszystkie alergie charakteryzują się podobnymi objawami, dlatego czasem trudno od razu ustalić, co wywołało u psa świąd czy wysypkę. Czasem sprawdzi się metoda eliminacyjna – jeśli alergia pojawiła się u psa po podaniu nowej karmy, to należy ją odstawić i obserwować czy problem zniknie. Jeśli tak, to najprawdopodobniej pupil jest uczulony na jeden lub kilka składników karmy. Jeśli metoda eliminacyjna zawiedzie to pozostaje skontaktować się z lekarzem weterynarii, który może zlecić przeprowadzenie badań pozwalających ustalić, co alergizuje pupila.

Najczęstsze przyczyny alergii u psów – co je uczula

Każdy psiak jest inny i przyczyny alergii mogą się od siebie znacznie różnić nawet w obrębie danej rasy. Co prawda niektóre rasy są szczególnie narażone na wystąpienie na przykład konkretnego rodzaju alergii, jednak to co je uczula może znacznie różnić się od siebie. Alergie można podzielić na parę kategorii ze względu na przyczynę.
Alergia pokarmowa – objawia się po zjedzeniu alergenu, na który organizm psa źle reaguje. Często objawia się świądem, biegunką czy wymiotami. Nie łatwo jest zdiagnozować dokładną przyczynę, ponieważ w pożywieniu pupila jest masa składników i ciężko wytypować jest jedynego winowajcę. Czasem również ciężko jest rozpoznać nietolerancję pokarmową od alergii. Często w obu przypadkach objawy są podobne. Jednak przy nietolerancji pokarmowej nie bierze udziału układ immunologiczny, jak to jest w przypadku alergii. Alergia występuje najczęściej długookresowo. W przypadku nietolerancji pokarmowej układ pokarmowy czworonoga reaguje prawie natychmiastowo. Najczęściej alergenem okazują się zboża, wołowina, drób, ziemniaki czy produkty wysoko przetworzone, jednak nie jest to reguła.

Alergia kontaktowa – to silna reakcja, która objawia się najczęściej świądem i wysypką w miejscu w którym ciało psa miało styczność z alergenem. Często nazywa się ją również zapalenie skóry. Często powodem są chemiczne pryskane trawy czy zboża w których psiak biega.

Alergia wziewna – podobnie jak i u ludzi spowodowana jest przez wdychanie pyłków, grzybów czy roztoczy. Przy takiej alergii oprócz świądu występują czasem problemy z oddychaniem.
alergiczne zapalenie skóry (APZS) – powstaje na w skutek ugryzień pcheł przez ich slinę. Objawem jest silne i natarczywe drapanie, swędzenie skóry co może doprowadzić do ran.

Jakie są objawy alergii pokarmowej?

Do rozpoznania alergii niezbędna będzie dokładna obserwacja czworonoga. Jeśli zauważysz, że Twój pupil więcej się drapie, na jego ciele powstają zaczerwienienia, ma problemy z wydalaniem to nie powinieneś tego lekceważyć. Najlepiej dokładnie zaobserwować objawy, częstotliwość ich występowania, jak i to w jakich okolicznościach się to dzieje. To ważne szczegóły, które będą odgrywać duże znaczenie przy szczegółowym wywiadzie u weterynarza. Alergia pokarmowa może ujawnić się na kilka różnych sposobów

  • świąd skórny (ogólny bądź miejscowy)
  • zapalenie skóry
  • biegunka
  • wymioty
  • wysypka

Czy pies alergik może jeść przysmaki?

Dieta psiego alergika musi wykluczać składniki, na które pupil jest uczulony. Podstawą takiej diety najczęściej są specjalistyczne karmy hipoalergiczne. Alergia nie oznacza jednak, że psiak nie może dostawać żadnych smaczków jako nagrody czy jako urozmaicenie codziennego pożywienia. Trzeba jedynie wybrać odpowiednie smakołyki. Dla psiego alergika najlepsze będą przysmaki naturalne, na przykład suszone mięso. Skład takich smakołyków jest bardzo przejrzysty – najczęściej składają się w 100% z mięsa konkretnego rodzaju, bez żadnych dodatków. Warto unikać produktów, które w swoim składzie zawierają zboża, ponieważ bardzo często to one bywają przyczyną alergii.

Jak leczyć alergię u psa

Przede wszystkim najlepszym rozwiązaniem jest całkowite wyeliminowanie alergenów z otoczenia, bądź przynajmniej je zminimalizować. Jednak, jeśli Twój pupil jest całorocznym alergikiem nie będzie to możliwe. Do leczenia alergii niezbędne będzie wdrożenie specjalnej diety, która pozwoli uniknąć silnych alergenów dla psa. Często w leczeniu alergii przydatne okazują się również sterydy, które są leczeniem objawowym, podawanie preparatów odczulających, odczulanie. Jednak na samym początku należy dokładnie sprawdzić na co uczulony jest nasz pupil. Wówczas pomocna może okazać się dieta eliminacyjna.

Dieta eliminacyjna – na czym polega?

Leczenie alergii i jednoczesne skomponowanie odpowiedniej diety to żmudny i długi proces. Do upewnienia się jaki składnik pokarmowy uczula czworonoga bardzo pomocna jest wspomniana wcześniej dieta eliminacyjna. W wielu przypadkach pozwala ona wykluczyć składniki, które szkodzą psu. Dieta taka polega na podawaniu psu jednego pożywienia będącego jedynym źródłem białka (są to tak zwane karmy monobiałkowe: 100% indyk, 100% jagnięcina itp.). W tym czasie pies nie powinien dostawać żadnego dodatkowego pożywienia, w tym także smaczków. Taka dieta trwa około 7-8 tygodni – jest to minimalny okres czasu pozwalający uzyskać miarodajne efekty. Przerwanie lub szybsze zakończenie diety może skutkować niejednoznacznymi wynikami. Dietę eliminacyjną warto skonsultować z lekarzem weterynarii lub psim dietetykiem, który przed jej dobraniem przeprowadzi szczegółowy wywiad i zleci ewentualne dodatkowe badania.



Jak powinna wyglądać odpowiednia dieta dla psa z alergią

Dieta powinna być ustalona indywidualnie. Nie ma jednej najlepszej diety dla psów alergików, która będzie skuteczna w każdym przypadku. Każdy pies jest inny, jak i posiada zupełnie inne potrzeby – wiek, waga, aktywność fizyczna będą różnić się w zależności od poszczególnych osobników. W przypadku psów alergików skuteczną metodą jest usunięcie z pożywienia alergenu, który działa niekorzystnie na pupila. Zmiany w jadłospisie należy wprowadzać po ustaleniu ich z weterynarzem. Każda zmiana może bowiem powodować reakcje niepożądane. Leczenie alergii to długi proces, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość. Najczęściej zalecane są diety oparte na nowym źródle białka, z którym pies nie miał do tej pory do czynienia. Rozwiązaniem są karmy hipoalergiczne, które posiadają najczęściej jedno źródło białka (monobiałkowe). Karmy hipoalergiczne mogą być także hydrolizowane w których białko w procesie obróbki rozbijane jest na aminokwasy, których organizm nie czyta jako alergen.

Rodzaje przysmaków dla psów

Rynek zoologiczny jest bardzo bogaty w przeróżnego rodzaju smakołyki dla psów. Mają one szereg zastosowań i są powszechnie wykorzystywane jako narzędzie motywacyjne, nagroda za dobre zachowanie czy jako urozmaicenie codziennej diety. Smakołyki mogą mieć różne kształty, rozmiary i wersje.
Smakołyki należy podawać rozsądnie i nie przesadzać z ich ilością. Mają one wzmacniać zachowania pożądane, jak i budować w psie pozytywne skojarzenia. Poza jak najlepszym składem, przysmaki powinny odpowiadać preferencjom czworonoga. Zdecydowanie najlepszym wyborem są smaczki naturalne (np. suszone mięso). Warto wybierać te od znanych producentów, którzy są godni zaufania.

Wśród przysmaków wyróżnić można:

  • chrupki różnego rodzaju: najczęściej występujące w formie krokietów, bądź ciasteczek. Są wypiekane, dzięki czemu są kruche. W swoim składzie oprócz mięsa często mają także zboża;
  • przysmaki liofilizowane: składają się w 100% z mięsa, bogatego w łatwo przyswajalne białko.
  • żwacze wołowe: suszone przedżołądki przeżuwaczy, które po krótkim osuszeniu zachowują swoje wartości odżywcze. To dobre rozwiązanie, które korzystnie wpływa na układ trawienny psa.
  • gryzaki z różnych części ciała zwierząt hodowlanych: są to uszy, ogony, penisy, kopyta czy skóra. W zależności od rodzaju można wybierać spośród różnej twardości, dzięki czemu łatwo je dopasować do wieku pupila. Szczeniaki i seniorzy nie mają tak mocnych szczęk i zębów jak psy dorosłe, dlatego ich gryzaki powinny różnić się od siebie twardością. Korzystnie wpływają na dziąsła i higienę jamy ustnej czworonoga;
  • podroby: podobnie jak żwacze są to organy zwierząt poddane suszeniu – tchawica, krtań, wątroba czy płuca. Posiadają dość specyficzny, mocny zapach, dlatego nie są polecane jako przysmaki domowe a raczej do użytku na świeżym powietrzu;
  • poroża jeleni lub danieli: jedne najtwardszych gryzaków-przysmaków jakie są dostępne na rynku. Jelenie i daniele okresowo zrzucają swoje poroże, która następnie jest zbierane i cięte. Ze względu na swoją twardość są dobrym wyborem dla psów ras dużych i olbrzymich oraz psów posiadających mocne szczęki, np. terierów w typie bull.
  • żywność dla ludzi: generalnie psom nie powinno podawać się żywności przeznaczonej do spożycia przez ludzi, ponieważ zazwyczaj jest ona mocno przetworzona, z dodatkiem soli i innych przypraw. Są jednak wyjątki, które mogą okazać się dobrą przekąską dla naszych czworonogów. Zaliczają się do nich niektóre owoce i warzywa, które stanowią dodatkowe źródło witamin i minerałów. Przed podaniem należy się tylko upewnić, że podawany owoc czy warzywo jest bezpieczny dla pupili, ponieważ niektóre z nich są bardzo szkodliwe i posiadają niebezpieczne toksyny.

Zastosowanie przysmaków dla psów

Przysmaki mają szereg zastosowań. Najpopularniejszym zastosowaniem jest używanie ich jako pomoc szkoleniowa do wzmacniania pozytywnych zachowań i budowania przyjemnych wspomnień. Podczas treningu warto używać niewielkich, ale aromatycznych przekąsek, które będą wysoce motywujące a jednocześnie pupil nie zapełni nimi szybko swojego brzucha. Przysmaki to dobre rozwiązanie jako nagroda za dobrze wykonane polecenie, czy pożądane zachowanie. Nie powinna one jednak stanowić jedyna forma nagrody. Dla psa bardzo ważna jest także wzajemna relacja z opiekunem i wspólnie spędzony z nim czas. Poza nagradzaniem psa smakołykami warto go również chwalić, zarówno głosem jak i dotykiem. Działanie takie doskonale wzmacnia więź między pupilem a jego właścicielem.
Poza zastosowaniem podczas szkoleń smaczki mogą służyć jako urozmaicenie codziennej diety czworonoga. Pamiętać trzeba aby uwzględniać je w całodziennym bilansie kalorycznym pupila. Jeśli pies jest w trakcie szkolenia to najlepiej używać innych smaczków podczas treningów a innych w domu, dzięki czemu żadne z nich nie stracą na atrakcyjności.
Smakołyki bardzo dobrze sprawdzają do skupienia uwagi psa na opiekunie. Warto mieć je ze sobą podczas spaceru, mogą się okazać pomocne do przywołania psa, który chciał zaangażować się w niepożądaną aktywność – np. chciał biec do innego psa, gonić za rowerzystą czy oszczekiwać przejeżdżający samochód. Kiedy pies przybiegnie należy nagrodzić go smaczkiem, pochwalić i pogłaskać. Pozwoli to utrwalić w nim pożądane zachowanie.
Smakołyki mogą także służyć do zmiany negatywnych odczuć w pozytywne. Jeśli pupil przestraszy się innego czworonoga lub jakiegoś wydarzenia w swoim otoczeniu podanie mu smakołyku połączonego z głaskaniem i łagodnym mówieniem może zatrzeć negatywne wspomnienie i nie dopuścić do jego utrwalenia.



Jak czytać etykiety z opakowań przysmaków?

Świadomy konsument przed zakupem konkretnego produktu żywnościowego dokładnie sprawdza jego skład, zwłaszcza jeśli ważna jest wysoka jakość pożywienia. Pies nie jest w stanie samodzielnie przeanalizować składu przysmaków, dlatego to na opiekunie spoczywa ta odpowiedzialność. Przed zakupem smakołyków upewnijmy się, że są one dobrym wyborem dla naszego czworonożnego przyjaciela. Wybierajmy przysmaki dostosowane do jego potrzeb i uwzględniające preferencje pupila. Każdy pies jest inny – jedne będą wolały wołowinę, inne zaś jagnięcinę, rybę czy drób. Niezależnie od rodzaju mięsa im krótsza jest lista składników, tym lepiej. Unikajmy przysmaków zawierających zbędne dodatki w postaci zapychaczy, sztucznych barwników czy konserwantów. Dla psiego alergika (ale nie tylko) najlepszym wyborem będą naturalne smakołyki dla psów wykonane w 100% z czystego, suszonego mięsa. Takie monobiałkowe smakołyki minimalizują ryzyko wystąpienia alergii pokarmowej u pupila. Smaczki typu mix podnoszą ryzyko zalergizowania psiaka.

Jakie przysmaki wybierać dla psów z alergią – na co zwracać uwagę i jak wybierać te najlepsze

Alergia nie jest łatwym tematem i wymaga od właściciela odpowiedniego podejścia. Nie tylko podstawa żywieniowa jest ważna, ale także jej uzupełnienie w postaci przysmaków. Wielu właścicieli uważa, że smaczki przecież są niewielką przekąską i nie wyrządzają większej krzywdy. Niestety nie jest to prawda i w przypadku przysmaków należy uważać na skład. W przypadku alergii pokarmowej przed zakupem smaczków należy upewnić się, że wybrane przez nas nie posiadają w swoim składzie alergenów. Najlepiej wybierać spośród smakołyków:
monobiałkowych – nazywane inaczej monoproteinowymi lub jednobiałkowymi. Posiadają zazwyczaj bardzo prosty, krótki skład i pozbawione są najczęściej występujących alergenów jak zboża czy kurczak. Bazują one wyłącznie na jednym źródle białka, czyli przykładowo 100% wołowiny, 100% jagnięciny czy 100% ryby.
hydrolizowanych – białko, które występuje w takich smaczkach zostało poddane procesowi hydrolizy. Po rozbiciu na mniejsze kawałki układ immunologiczny przestaje identyfikować je jako białko a tym samym jako alergen.
Jeśli Twój pupil jednak jest uczulony na więcej niż jeden składnik co również się zdarza, to może być Ci ciężko znaleźć przysmaki całkowicie od nich wolne. Wówczas może okazać się, że lepszą opcją będzie przygotowanie smakołyków w domu. Takie smaczki oparte wykonasz z samodzielnie zakupionych produktów wysokiej jakości, co do których masz pewność , że nie uczulają Twojego pupila. W iInternecie bez problemu można znaleźć bardzo wiele przepisów na domowe przysmaki dla psa. Ich wykonanie także nie jest skomplikowane – najczęściej do ich produkcji potrzebny będzie piekarnik lub suszarka do grzybów i owoców.



Jak podawać przysmaki dla psa z nietolerancją pokarmową i alergią

Przede wszystkim warto pamiętać, że smaczki to dodatkowe źródło energii, dlatego podając je należy uważać, aby nie przekroczyć dziennego zapotrzebowania czworonoga. Podawanie zbyt dużej ilości smaczków może grozić nadwagą. Należy wziąć także pod uwagę wagę pupila, jak i jego wielkość co także ma znaczenie. Przed podaniem przysmaków należy przeczytać etykietę umieszczoną najczęściej na tyle opakowania, gdzie producent podaje dzienną zalecaną dawkę spożycia. Badania pokazują, że najlepiej, jeśli przysmaki stanowią 10% dziennego pożywienia psa – nie więcej. Jeśli posiadasz psiego alergika musisz zawsze obserwować go po podaniu nowości w jego diecie. Nawet przysmaki, które wydają się być w porządku mogą wywołać reakcję alergiczną. Zacznij od jednego smaczka i obserwuj zachowanie czworonoga, jak i jego skórę. Jeśli nie zauważysz żadnych objawów wówczas możesz podać ich więcej. Jeśli możesz wybieraj przysmaki hipoalergiczne, bądź takie o krótkim składzie,dzięki czemu ryzyko wystąpienia alergii zmaleje.

Najlepsze przysmaki dla psów z alergią – TOP 10

Zdecydowanie najlepszymi smakołykami dla psich alergików są smaczki składające się jedynie w 100% z naturalnych składników. Im mniej składników, tym lepiej. Istotne jest także źródło białka – najodpowiedniejszym mięsem dla psich alergików jest kaczka, jagnięcina, królik, ryby czy dziczyzna – bażant, sarna. Poniżej znajduje się lista najpopularniejszych hipoalergicznych smakołyków dla psów ze skłonnościami do alergii pokarmowych. Wybierając przekąski dla swojego czworonoga pamiętaj uwzględnić preferencję swojego pupila, a co najważniejsze także jego wiek, jak i alergeny, na które jest uczulony.

PAKA ZWIERZAKA Stripsy 100% Sarna – naturalny przysmak dla psa ze świeżo przygotowanego mięsa. Wykonany ze 100% mięsa sarny. Nie posiada w swoim składzie sztucznych dodatków. Proces suszenia pozwala na zachowanie niezbędnych składników odżywczych.

DOKAS filet z piersi kaczki w paskach – naturalna, suszona przekąska dla psów ras małych. Filet z kurczaka wzbogacony o produkty pochodzenia roślinnego.

BULT pierś indycza – przysmak dla psów wszystkich ras



FITMIN for life dog treat lamb chips – plastry jagnięce, smakołyk dla psa. Jagnięcina jest mięsem lekko strawnym, dzięki czemu nie obciążają żołądka alergika. Nie zawiera niebezpiecznych dla psa konserwantów czy barwników.

WATAHA paluchy z bażanta – naturalne paluchy z bażanta, przysmak dla psa. Wykonane z 98% mięsa z bażanta. Jest to mięso chude bogate w aminokwasy. To cenne źródło witamin z grupy B. W składzie nie występują konserwanty ani barwniki.

NATURE’S PROTECTION snacks soft duck slices – przysmak dla psów ras białych ze względu na ich skłonność do alergii. Smaczki zrobione z delikatnego mięsa z kaczki.



BRIT CARE Dog Crunchy Cracker Insects rich in Salmon enriched with Thyme – hypoalergiczne, funkcjonalne, chrupiące przysmaki dla psa bazujące na białku owadów

CHEWIES MAXI – przysmak dla psów, paski mięsne 100% królika z dodatkiem witaminy C. Nie posiada w swoim składzie żadnych dodatków

WOOLF soft sandwich of duck – przysmak dla psa z kaczką i dorszem. Kaczka to cenne źródło witaminy A i witamin z grupy B. Przysmak ten nie posiada chemicznych konserwantów, wzmacniaczy smaku, dzięki czemu nadaje się dla psich alergików. Przeznaczony dla psów każdej rasy, w każdym wieku.

POKUSA O!MEGA SIERŚĆ – naturalny przysmak dla psa, zrobiony z łososia. Nie posiada zbóż, jest bezglutenowy. Posiada swoim składzie nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3, które wpływają na wygląd i stan sierści czworonoga.



Przysmaki dla psich alergików – podsumowanie

Jak widać nawet właściciel psa ze skłonnościami do alergii ma w czym wybierać, jeśli chodzi o smakołyki dla swojego pupila. Rynek zoologiczny wciąż odpowiada właścicielom na nowe potrzeby, jak i wymagania. Jeśli zauważysz u swojego czworonoga biegunkę, wymioty, świąd skórny, nadmierne drapanie się to może być oznaką alergii pokarmowej. Ustal wówczas z weterynarzem plan działania i wprowadź do życia dietę eliminacyjną, która pozwoli rozpoznać złośliwe alergeny, które uczulają Twojego psiaka. Szeroki wybór smaczków, jak i karm pozwala normalnie funkcjonować psiemu alergikowi. Wybieraj smaczki z krótkim i prostym składem, które nie posiadają sztucznych konserwantów, barwników, zbóż czy ulepszaczy. Najlepszym wyborem będą smaczki wykonane ze 100% mięsa, bądź będą cechować się wysoką zawartością. Podając przysmaki weź pod uwagę również wiek i wagę czworonoga, jego preferowane smaki. Nie przekraczaj zalecanej dawki od producenta, aby nie narażać czworonoga na groźną dla niego nadwagę.