icon_cart

0

koszyk
Karusek testuje zabawkę interaktywną dla kota trixie catch the mouse

Nina Ottosson Dog Twister – umysłowa, interaktywna gra dla psa. Recenzja

Twój pies uwielbia zabawę różnego rodzaju, a ty zastanawiasz się w jaki sposób mógłbyś mu pomóc by jeszcze lepiej rozwijał swój umysł, spostrzegawczość i refleks a przy okazji nie nudził się? Receptą na to i zarazem najlepszym rozwiązaniem są zabawki dla psa, a konkretnie zabawki interaktywne. To one stymulują pracę mózgu i rozwijają inteligencję u psa. Zabawki interaktywne stale zyskują popularność, w sklepach zoologicznych znajdziesz duży ich wybór. Nic, tylko zamówić i dać psu do zabawy. No właśnie, tylko jaką zabawkę kupić?

Zabawki interaktywne dla psa – jaka zabawka będzie odpowiednia?

Kupując zabawkę interaktywną dla psa, powinieneś zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim jakość jej wykonania, która ma wpływ na bezpieczeństwo psa podczas zabawy. Zabawka powinna być zrobiona z wytrzymałego materiału, solidna i trwała. Duże znaczenie ma, by była odporna na zniszczenie przez pupila. Nie powinna także zawierać elementów, którymi pies mógłby zrobić sobie krzywdę (ostrych zakończeń, elementów, które pies mógłby połknąć lub się nimi zadławić). Postaw na zabawki dobrej jakości od sprawdzonych producentów zamiast tańszych i mało trwałych zamienników.

Kolejną kwestią, o której trzeba pamiętać przy zakupie zabawki interaktywnej, jest jej poziom trudności. Dla psów, które wcześniej nie miały styczności z tego typu rozrywką, warto kupić zabawki prostsze i stopniowo ten poziom trudności zwiększać. Jeśli pies dostanie grę czy puzzle, które będą dla niego za trudne i z którymi nie będzie umiał sobie poradzić, szybko się zniechęci i będzie niezadowolony. Z drugiej strony, zbyt prosta zabawka może go szybko znudzić.

W odpowiedzi na powyższe kwestie, szukając idealnej zabawki interaktywnej dla psa, postanowiliśmy ułatwic wam wybór i przetestowac jedną z nich. Gra Nina Ottosson Dog Twister to jedna z zabawek interaktywnych z górnej półki jeśli chodzi o wykonanie i możliwości, które daje psu. W niniejszej recenzji otworzymy pudełko z kolejną nietuzinkową zabawką interaktywną dla psa marki Nina Ottosson. Firma już od dawna istnieje i jest znana z najwyższej jakości swoich produktów. Zobaczcie jak wygląda gra i jakie ma zalety.

Interaktywna gra dla psa Nina Ottosson Dog Twister – na czym polega zabawa

Sama zasada pracy zabawki jest bardzo prosta. Pies ma odnaleźć smakołyk – nagrodę ukrytą w jednej z 9 komór zabawki. Gra należy do zabawek z poziomu 3 (oznaczenie na pudełku). Oznacza to nie mniej ni więcej, że nie powinien to by pierwszy wybór dla psa z którym takie umysłowe wyzwanie chcemy podejmować.  Gra może mieć swoje dodatkowe zastosowanie w lecie. Nadaję się ona do zamrażania. Wystarczy więc ulubioną karmę lub smakołyk umieścić z odrobiną wody w kieszonce. Całą zabawkę wystarczy dać do zamrażarki i gotowe! Mamy zajęcie dla psa w upał i jednocześnie zapewniamy mu komfort termiczny. Czyszczenie zabawki też nie wymaga specjalnych zabiegów. Wystarczy ciepła woda z mydłem.

Wygląd zabawki Nina Ottoson Dog Twister

Interaktywna  gra Nina Ottosson Dog Twister to dysk ze specjalnie zaprojektowanymi przegródkami. Na początku mamy jak zwykle do czynienia z ładnie zaprojektowanym i estetycznym kartonem. Na rewersie opakowanie tradycyjnie jak w przypadku zabawek tej marki znajdziemy opis w języku angielskim. W polskim języku znajdziemy mała nalepkę od dystrybutora informującą o przeznaczeniu tej psiej zabawki. W obrazkowy sposób jest wyjaśniony sposób ukrywania smakołyków w zabawce.

zabawka interaktywna dla psa psie puzle ninna ottosson dog

zabawka interaktywna dla psa ninna ottosson dog twister pudełko

Sama zabawka jest wykonana z wysokiej jakości plastiku. Elementy wykonane są starannie. Zielone zaślepki w pozycji odblokowanej poruszają się bardzo swobodnie. Pies nie powinien mieć problemów z przesuwaniem ich łapą lub nosem. Białe uchwyty odblokowujące zielone zaślepki również poruszają się bez problemu. Stawiają opór na tyle duży aby samoistnie się nie cofnąć, jednocześnie na tyle lekko by nie sprawić trudności żadnemu psu. Zabawka posadowiona jest na 4 gumowych nóżkach z miękkiej gumy. To z pewnością zapewni odpowiednią przyczepność podczas zabawy.

zabawka interaktywna dla psa ninna ottosson dog twister podstawka
psie puzle ninna ottosson dog twister

zabawka interaktywna dla psa psie puzle

Zalety zabawki interaktywnej Nina Ottosson Dog Twister

Co zyskujemy kupując psu taką zabawkę?

  • trenujemy umysł naszego psa
  • zabawa i zajęcie, dla psa takie wyzwania to wbrew pozorom niemały wysiłek
  • Dog Twister to świetne narzędzie do walki z destrukcyjnymi zrachowaniami
  • wzmacniamy więź z psem poprzez wspólne spędzanie czasu

zabawka interaktywna dla psa psie puzle ninna ottosson dog twister

wyjmowane uchwyty zabawki dla psa Nina Ottosson Dog Twister

Wymiary gry Nina Ottosson Dog Twister:

  • średnica 26 cm
  • średnica wraz z wysuwanym uchwytami (w pozycji schowanej) 30,5 cm
  • wysokość zabawki to 4,5 cm

wymiary zabawki interaktywnej Nina Ottosson Dog Twister

Podsumowanie – czy warto kupić Nina Ottosson Dog Twister psu?

Zabawka interaktywna dla psa Nina Ottosson Dog Twister rozwija u psa przede wszystkim zmysł węchu i smaku. Pies czuje zapach ukrytych w Twisterze smakołyków i musi wymyślić sposób, jak się do nich do nich dostać. Musi się przy tym wykazać inteligencją i zręcznością (gra wymaga użycia nie tylko pyska, ale również pomocy łap). Jest to prawdziwa umysłowa łamigłówka dla psa. Zaczynając zabawę z czworonogiem, należy na początku pozwolić mu obeznać się z grą, wypełnić przysmakami lub suchą karmą wszystkie przegródki, nie zamykając ich. Później przykrywając je klapkami, dajemy psu możliwość odnalezienia, w którym zagłębieniu znajduje się jego nagroda. Jeśli Twój pupil dobrze opanował już tą grę interaktywną, umieszczaj i zamykaj w Dog Twister tylko jeden przysmak. Zabawka Nina Ottosson Dog Twister posiada 3 stopień trudności. Jeśli Twój pies nie ma jeszcze zbytniego doświadczenia w tego typu zabawie, pomagaj mu w grze, by się nie zniechęcał w razie niepowodzenia.

Nina Ottosson Dog Twister to z pewnością zabawka interaktywna dla psa, którą można polecić każdemu właścicielowi czworonoga. Przy odrobinie chęci i konsekwencji można spędzać czas ze swoim ulubieńcem na świetnej zabawie. Zespół Karuska zdecydowanie poleca tą grę  do codziennej zabawy!

 

Pozdrawiamy
Zespół karusek.com.pl