icon_cart

0

koszyk

Letnie wycieczki z psem

Lato to dla większości z nas czas wzmożonej aktywności. ciepła pogoda i długie dni zachęcają do wycieczek i spędzania czasu na świeżym powietrzu. A jak lepiej spędzić wolny czas, niż z ukochanym pupilem?

W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy Wam przedstawić kilka miejsc w okolicach Krakowa, które warto odwiedzić z psiakiem, nie tylko w wakacje. Większość tras świetnie sprawdzi się również jako miejsca na weekendowe spacery przez cały rok. W pobliżu Krakowa znajduje się wiele tras spacerowych, o różnych długościach, stopniach trudności – jednym słowem, każdy znajdzie coś na miarę możliwości swoich i swojego psiaka.

Znajdująca się w pobliżu Jura Krakowsko-Częstochowska obfituje w malownicze dolinki, chętnie wybierane jako trasy spacerowe.

Dolina Będkowska

dolina_bedkowska_1 dolina_bedkowska_2

Największa z dolin Jury Krakowsko-Częstochowskiej, znajduje się ok 16km od Krakowa. Znajdziemy tu kilka tras pieszych i rowerowych, skałki dla amatorów wspinaczki a także rzekę, wodospad i jaskinie. Różnorodność tras i niezwykła atmosfera tego miejsca sprawiają, że chętnie wrócą tu zarówno ludzie, jak i ich czworonożni przyjaciele.

Dolina Kluczwody

dolina_kluczwody_1 dolina_kluczwody_2

Kolejna dolina w naszym zestawieniu, również zachęcająca do spacerów piękną trasą i widokami. Dolina Kluczwody oferuje nam troszkę krótszą trasę niż D. Będkowska – cała dolina ma długość ok. 5km. Dla amatorów wspinaczki i badania jaskiń tutaj również znajdą się atrakcje – to właśnie tu znajduje się Jaskinia Wierzchowska Górna, największa i najpopularniejsza jaskinia Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Dolina Mnikowska

dolina_mnikowska_1 dolina_mnikowska_2

Świetna opcja na szybki spacer – z dojazdem z Krakowa zajmie ok 1.5 – 2h. Dolinka Mnikowska to tak naprawdę wąwóz o długości ok.2km. Trasa jest łagodna, dość krótka ale bardzo urokliwa. Przy wejściu do dolinki znajduje się bezpłatny parking.

Las Wolski

las_wolski_2 las_wolski_1

Miejsce, które jest stosunkowo blisko centrum Krakowa, do którego można dostać się na kilka sposobów: autem, komunikacją miejską albo na rowerze i które oferuje kilka różnych tras spacerowych. Spacer możemy zacząć z różnych punktów, co pokazuje poniższa mapka. Jeżeli chcemy dojechać samochodem pod Zoo, to musimy pamiętać, że jest to możliwe tylko w dni powszednie. W weekendy zmuszeni będziemy zaparkować na parkingu płatnym, oddalonym od Zoo o jakieś 20min piechotą.

Pustynia Błędowska

pustynia_bledowska_1 pustynia_bledowska_2

Powiew świeżości w naszym zestawieniu – płasko i bez lasu. Pustynia Błędowska to jedyne miejsce tego typu w Polsce. Obszar o powierzchni ok 33 km², długi na 10km i szeroki na 4km, jest dziełem człowieka. Wycinka drzew pod budowę szybów do okolicznych kopalni w połączeniu z działaniem słońca i wiatru spowodowały zmiany w terenie i powstanie specyficznego mikroklimatu. Obecnie na terenie pustyni można skorzystać z kilku szlaków turystycznych, warto również odwiedzić punkty widokowe, z których można podziwiać panoramę pustyni.

Kryspinów

kryspinow_1 kryspinow_2

Pod tą popularną nazwą kryją się tak naprawdę dwa zalewy: Zalew Budzyński oraz Zalew na Piaskach. Miejsce to oferuje, zwłaszcza w sezonie letnim, wiele atrakcji dla odwiedzających. W wakacje na pewno nie ma co liczyć tu na ciszę, spokój i niewielki ruch. Kąpieliska, możliwość pływania sprzętem wodnym, park linowy, kilka restauracji w pobliżu – w lecie Kryspinów tętni życiem.

Pola Lawendowe

ogrod_lawenda_1 ogrod_lawenda_2

Miejsce niezwykłe, bo otwarte tylko przez miesiąc w roku. Prywatna inicjatywa małżeństwa mieszkającego w Ostrowie zdobywa coraz większą popularność. Magiczny ogród pachnący lawendą przyciąga na spacery, służy również jako plener do niesamowitych sesji zdjęciowych. Na teren obiektu można wchodzić z psami. W tym roku niestety lawenda już przekwitła, ale warto pamiętać o tym miejscu w przyszłym roku, kiedy kwiaty znowu zakwitną.

Mamy nadzieję, że tym wpisem sprawiliśmy Wam ochotę na zabranie psiaka na wycieczkę. Uwierzcie nam, Wasz pupil będzie szczęśliwy, mogąc odkrywać z Wami nowe trasy!