icon_cart

0

koszyk

Słodkich snów!

Sofki, budki, kocyki, poduchy, pontony… Wybierając legowisko dla naszego pupila mamy bardzo szeroki wachlarz możliwości. Kierujemy się zarówno potrzebami zwierzaka jak i naszymi upodobaniami. Na szczęście na rynku znajdziemy legowiska o przeróżnych kształtach, rodzajach wypełnienia i kolorach. W tym artykule postaramy się Wam przybliżyć zarówno popularne, często wybierane opcje jak i ciekawostki o różnym przeznaczeniu.

 

Na jesienno-zimowe chłody istnieje idealne rozwiązanie dla zmarzluchów – legowiska grzejące. Działają zazwyczaj na zasadzie absorpcji i odbicia ciepła ciała zwierzaka. Występują w różnych formach, jak np. sofki z bokami albo prosta mata, dzięki czemu sprawdzą się zarówno jako psie łóżko, jak i kocyk do przedpokoju lub na taras.

mata grzewcza rozgrzewające legowisko dla psa koc termoizolujący


Pierwsze legowisko dla psa

Jako pierwsze legowisko dla szczeniaka bardzo często wybieramy coś prostego, licząc się ze stratami – zazwyczaj pierwsze „spanie” pada ofiarą zębów psiaka, nie wytrzymuje presji nauki czystości w domu lub po prostu staje się za małe. Warto na ten okres życia psa zaopatrzyć się w coś, co będzie w miarę odporne, ma zdejmowany pokrowiec albo da się szybko uprać.

owalne legowisko legowisko legowisko dla psów

Wiele psów lubi legowiska z rantem, na którym mogą oprzeć pysk. Takie posłanie jest komfortowe, osłania psa i i jest miejscem, w którym psiak czuje się bezpiecznie. Jedynym tak naprawdę minusem jest to,że ostatecznie zajmuje sporo miejsca – boki nieraz są dość masywne i ograniczają realną powierzchnię do leżenia. Jeżeli jednak nie ogranicza nas miejsce, jakie możemy przeznaczyć na psie łóżko to taka kanapa jest jednym z lepszych wyborów, musimy tylko zwrócić szczególną uwagę na wewnętrzne wymiary legowiska.

kanapa dla psa legowisko dla psa lub kota kanapa z ekoskóry


Legowiska dla zwierząt małych i dużych

Dla psów dużych albo takich, które lubią leżeć wyciągnięte na posłaniu świetnie sprawdzą się pontony lub maty. W pontonach lekko podniesione boki nie ograniczają miejsca, jednocześnie umożliwiając psu położenie głowy nieco wyżej. Proste materace świetnie sprawdzą się dla psiaków, które bojkotują standardowe legowiska i lubią leżeć na płaskiej powierzchni.

mata dla zwierząt legowisko dla psa mata dla zwierząt

Ciekawą opcją są poduchy i pufy – idealne dla psów, które lubią leżeć nieco wyżej i na miękkim podłożu. Wykonane z bardzo przyjemnych materiałów mogą stanowić estetyczny i praktyczny dodatek w naszym domu.

legowisko dla psa lub kota pufa dla psa lub kota legowisko dla zwierząt


Legowiska dla psów i kotów ze specjalnymi potrzebami

Coraz większą popularność zyskują legowiska dla kotów i psów wypełnione tzw. pianką Memory Foam. Materace o ortopedycznych właściwościach posiadają cechę zwaną elastycznością punktową. Polega to na tym, że przy nacisku na materac w jednym miejscu, ugięciu ulega tylko obszar naciskany i bezpośrednie sąsiedztwo tego obszaru, o możliwie małym promieniu. Jest to materiał optymalnie rozkładający ciężar ciała psa, odciążający stawy i kręgosłup.  Szczególnie polecany psom starszym i z problemami z układem ruchu, świetnie sprawdzi się również jako niezwykle komfortowe posłanie dla każdego psa.

legowisko ortopedyczne poduszka ortopedyczna legowisko ortopedyczne dla psa

Dla psiaków delikatnych i wymagających idealne będą legowiska stworzone z miękkich materiałów jak polar Minky lub plusz. Pokochają je psy, którym przeszkadza nieco sztywna i szeleszcząca kodura, a docenią właściciele, którzy mają psie legowisko w sypialni – materiał, jakim wyłożone jest wnętrze legowiska nie „trzeszczy” pod ciężarem psa. Jakość i miękkość materiałów gwarantuje najwyższy komfort użytkowania. Dla zwierzaków, które potrzebują maksymalnego wyciszenia i prywatności świetnie sprawdzą się legowiska zamknięte takie jak budki.

budka dla psa lub kota okrągłe legowisko legowisko kanapa dla psa lub kota legowisko