icon_cart

0

koszyk
Karusek testuje

Recenzja interaktywnej gry dla psa Ninna Ottosson Dog Worker

Psy uwielbiają się bawić. Zabawa jest wpisana w ich naturę. Mając w ręce pluszaka, piłkę czy nawet patyk, nie trzeba długo czekać na reakcję uradowanego psa, gotowego do biegania i aportowania. Zabawa dla psa jest ważna z wielu powodów. Nie jest to tylko sposób na nudę, ale także rozwija go emocjonalnie, fizycznie i intelektualnie. Nie zaniedbujmy więc jako właściciele psów zabawy z naszymi pupilami. Wręcz przeciwnie, każdy opiekun powinien zapewnić psu “dawkę zabawy” każdego dnia. 

Zabawki interaktywne dla psa – dlaczego warto je kupować

Psy to inteligentne zwierzęta, które od szczenięcego wieku uczą się różnych sztuczek czy umiejętności. Zabawa z psem zabawkami interaktywnymi pozwala nie tylko wytworzyć więź między zwierzęciem a jego opiekunem, ale przede wszystkich rozwija jego umysł.  Zabawki interaktywne, umożliwiają schowanie w nich psich smakołyków, a pies musi sam odgadnąć Są różne rodzaje zabawek interaktywnych dla psa. Taka zabawka to najlepszy sposób na nudę, uruchamia różne zmysły psa, pozwalają ćwiczyć węch, spostrzegawczość, szybkość reakcji i pamięć.

Jak wybierać zabawkę interaktywną dla psa

Na rynku dostępne są różne rodzaje zabawek interaktywnych dla psów. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę przede wszystkim na poziom trudności. W zależności od umiejętności i wieku psa, zabawką zbyt prostą szybko straci on zainteresowanie, a zabawka o zbyt wysokim poziomie trudności może psa zniechęcić i sfrustrować. Warto mimo wszystko zaczynać od zabawek prostszych i stopniowo zwiększać poziom trudności w kolejnych, które kupimy. Zabawka powinna być również bezpieczna dla psa. Dobrze jest nadzorować taką zabawę, by mieć pewność, że pies nie zgryzie zabawki i nie zrobi sobie krzywdy (elementy plastikowe pogryzione przez psa mogą być ostre i niebezpieczne).

Aby ułatwić wam wybór zabawki interaktywnej dla psa, postanowiliśmy przetestować interaktywną grę Nina Ottosson Dog Worker. Zabawka interaktywna dla psa Nina Ottosson Dog Worker, to jedna z wielu zabawek tej marki będąca doskonałym ćwiczeniem umysłu dla psa. Tego typu gry i łamigłówki są idealne dla każdego psa w każdym wieku. Zabawka oferuje umysłowy wysiłek i wyzwanie dla psa oraz dystrybucją smakołyków będących zachętą do działania. W skrócie można powiedzieć że jest to rodzaj gry w chowanego z przysmakami.

Zalety zabawki interaktywnej Nina Ottoson Dog Worker

  • Dog Worker może być wypełniony smakołykami to wspaniały sposób na wzmocnienie więzi między tobą a twoim psem
  • Gra wykonana jest z mocnego i wytrzymałego materiału kompozytowego łączącego ze sobą zalety drewna i plastiku
  • Gra nie posiada wyjmowanych części. Trwała konstrukcja pozwala na wielokrotną zabawę z psem bez ryzyka jej uszkodzenia.
  • Przesuwane przegródki bloki oraz płetwy sprawiają że gra za każdym razem będzie unikalna.

Wygląd opakowania i zabawki dla psa Nina Ottosson Dog Worker

Tak wygląda opakowanie produktu:

nina ottosson dog worker pudełko

Tylna ściana opakowania w wielu językach opisuje produkt niestety jak to często się zdarza w Polsce nie posiada oryginalnie opisu w naszym ojczystym języku. Znajdziemy tam nalepkę dystrybutora która w lakoniczny sposób opisuje przeznaczenie zabawki.

nina ottosson dog worker opakowanie

Po wyjęciu z pudełka Naszym oczom ukazuje się zielony dysk zabawki. Grubość i twardość materiału z którego jest wykonana robi wrażenie. Kompozyt jest miły w dotyku.

nina ottosson dog worker spód zabawki

Zabawka u spodu posiada solidne i mocne gumowe nóżki zapobiegające ślizganiu się jej podczas zabawy. Widoczne ożebrowanie także dobrze świadczy o solidności konstrukcji.

nina ottosson dog worker posiada gumowe nóżki

Wszystkie elementy są odpowiedniej grubości – gwarantującej solidność i wytrzymałość. Sama jakość wykonania zabawki także nie pozostawia wiele do życzenia. Elementy są gładkie bez żadnych ostrych produkcyjnych zakończeń. Elementy ruchome poruszają się bez żadnych zbędnych oporów.

nina ottosson dog worker wygląd zabawki interaktywnej
nina ottosson dog worker widok z góry na zabawkę

Istotą zabawki – jej działania jest to iż można w różny sposób schować w niej smakołyki których będzie poszukiwał nasz czworonożny przyjaciel. Ruchome są jasnozielone tulejki z otworami poruszające się posuwiście w swoich korytarzach. Na zawiasach umieszczone są płetwy zakrywające skrytki. Porusza się także środkowy jasnozielony dysk. Dokładnie obraca się wokół swojej osi. Dzięki wycięciu które posiada można przy pomocy odpowiedniego położenia zablokować część tulejek bądź też odsłonić wybraną skrytkę na przysmak. Zabawka posiada 35 cm średnicy. Wysokość dysku to 3,5 cm, natomiast całkowita wysokość zabawki wraz z najwyższym elementem jakim są  tulejki to 5,5 cm.

nina ottosson dog worker wymiary zabawki

Podsumowanie – czy warto kupić zabawkę interaktywną Nina Ottosson Dog Worker?

Zabawka interaktywna Nina Ottosson Dog Worker stanowi znakomity wybór dla osób, które chcą rzucić umysłowe wyzwanie swojemu psu. Jeśli Twój pies nie będzie na początku wiedział co ma robić i na czym ma polegać zabawa, pokaż mu. Możesz bawić się razem z nim. Psy, które się nudzą często same wymyślają sobie atrakcje. Zwykle są to zabawy destrukcyjne, polegające na gryzieniu i niszczeniu różnych rzeczy w domu. Dzięki grze interaktywnej Nina Ottosson Dog Worker, twój pies nawet nie pomyśli o nudzie, a tym bardziej o  destrukcyjnych zabawach. Gra interaktywna w puzzle, to doskonała okazja wzmacniania więzi między właścicielem a psem.

Zabawka Nina Ottosson Dog Worker jest wyposażona w kilka przegródek, w których można ukryć ulubione przysmaki psa. Przez otwory w zabawce przedostają się zapachy, więc pies od samego początku wie, ze musi rozgryźć, jak przesunąć puzzle, by dostać się do smakołyków. Zabawka jest wytrzymała i łatwo się ją czyści – wystarczy woda z mydłem lub płynem do naczyń. Ze względów bezpieczeństwa dla psa, gra powinna być użytkowana tylko i wyłącznie w obecności właściciela, który będzie nadzorował zabawę. Pies nie powinien być pozostawiony sam na sam z zabawką.

Polecamy zakup zabawki interaktywnej dla psa Nina Ottosson Dog Worker i życzymy miłej zabawy!