icon_cart

0

koszyk

Miski do zadań specjalnych

W poprzednim wpisie dowiedzieliśmy się, czym należy się kierować podczas wyboru misek dla psów i kotów. Takie podstawowe zasady sprawdzą się w większości przypadków. Co jednak zrobić, gdy nasz pies pochłania jedzenie w ułamku sekundy, kot nie chce tknąć świeżej wody, którą nalaliśmy mu do miski, a w weekend jedziemy na wycieczkę i nie wiemy, jak spakować prowiant dla naszego pupila? Odpowiedź znajdziecie w niniejszym artykule. Przedstawiamy miski do zadań specjalnych!

Miski dla psa do klatki kennelowej

Klatka kennelowa jest wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem. Może wyznaczać miejsce psiego odpoczynku zarówno w domu, jak i podczas wyjazdów, zabezpiecza dom przed zniszczeniem w czasie naszej nieobecności i pełni funkcję transportera podczas podróży. Zwłaszcza w tym ostatnim wypadku pewną trudnością może być zapewnienie psu dostępu do świeżej wody.

Pewne rozwiązanie stanowią miski przykręcane do prętów, lecz są one dość płytkie, w związku z czym woda może się z nich wylewać. Naprzeciw temu problemowi wychodzą poidła kulkowe. Zasada działania jest taka sama, jak przy poidełkach dla gryzoni – zamykająca przepływ wody kulka ustępuje pod naciskiem psiego języka, umożliwiając picie. Do tego rodzaju poidła w zależności od potrzeby i wielkości zwierzęcia dokręcamy butelkę PET odpowiedniej pojemności, po czym blokujemy poidełko między drutami klatki.

poidło do klatki lub transportera miska dla psa do zamontowania w klatce

Miski dla psa przydatne w podróży

Na wyjeździe często nie mamy dostępu do wygodnej kuchni. Co zrobić w sytuacji, gdy nie chcemy brać ze sobą nadmiarowego bagażu? Jeśli karmimy naszego pupila suchą karmą, rozwiązaniem będzie turystyczny zestaw misek z pojemnikiem, który można z łatwością przytroczyć do plecaka.

Producenci akcesoriów dla zwierząt pomyśleli jednak również o zwierzętach żywionych gotowanym lub surowym mięsem i stworzyli składaną deskę do krojenia, która dzięki sprytnym zaczepom w kilka sekund zmienia się w szczelną i stabilną miskę. Z kolei na pieszą wycieczkę warto zabrać ze sobą składaną miskę z silikonu lub wodoodpornego nylonu, za pomocą której możemy napoić psa podczas spaceru.

zestaw wyjazdowy dla zwięrząt z miskami turystycznymi i pojemnikiem na karmę deska do krojenia i miska w jednym miska nylonowa na podróż

Automatyczne poidła dla kotów

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego Waszemu kotu zdarza się siedzieć w zlewie, umywalce czy nawet wannie i spijać skapujące z kranu krople albo wręcz domagać się głośnym miauczeniem puszczenia strumienia wody?

Otóż koty są bardzo wyczulone na zanieczyszczenia i wolą pić wodę bieżącą niż stojącą. Brak dostępu do takowej może skutkować niskim spożyciem wody i w konsekwencji problemami zdrowotnymi, między innymi odwodnieniem organizmu i niewydolnością nerek. Z tego powodu warto zainwestować w automatyczne poidło, które nie tylko zapewni naszemu kotu stały dostęp do bieżącej wody, ale również oczyści ją dzięki wbudowanemu filtrowi.

automatyczne poidło dla kota automatyczne poidło chłodzące wodę

Miska dla psa lub kota z wagą

Dawkowanie karmy, zwłaszcza w przypadku kotów, małych psów, zwierząt młodych oraz mających problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, jest sprawą kluczową dla ich dobrostanu. Odmierzanie odpowiedniej ilości za pomocą kubka jest nieprecyzyjne, a codzienne ustawianie miski na wadze uciążliwe. Zwykle kończy się tym, że sypiemy karmę „na oko”. Ciekawym pomysłem jest miska z wbudowaną wagą, która pozwoli odważać karmę z dokładnością do jednego grama, dając właścicielowi pełną kontrolę nad ilością przyjmowanego przez zwierzaka pokarmu.

miska dla psa lub kota z wagą

Automatyczne karmidła dla zwierząt

Teraz wyobraźmy sobie sytuację, w której musimy wyjść na cały dzień z domu i nie będziemy mieć możliwości nakarmienia psa o zwykłej porze albo gdy wyjeżdżamy na weekend, zostawiając kota samego. Jedzenie zostawione w misce zapewne zostanie pochłonięte w ciągu paru minut po naszym wyjściu. W idealnym przypadku ktoś z rodziny lub znajomych wpadnie do naszego domu, żeby nakarmić zwierzaka. Co jednak zrobić, gdy nie ma takiej możliwości?

Z pomocą przychodzą automatyczna karmidła, w których ustawiamy, co ile godzin z pojemnika ma się wysypać ustalona porcja karmy lub o której godzinie miska ma się automatycznie otworzyć. Rozwiązanie to przydaje się nie tylko podczas wyjazdów, ale także jeśli nie bywamy w domu o regularnych porach lub jeśli nasz pupil musi jeść w określonych odstępach czasu. Przyda się również wszystkim zapominalskim i leniuchom. 😉

karmidło automatyczne automatyczne karmidło dla zwierząt miska automatyczna dla psa lub kota

Miski dla łasucha

Z pewnością wielu właścicieli doskonale zna sytuację, gdy podają swojemu psu długo wyczekiwany przezeń posiłek, który… znika w psiej paszczy w ciągu kilku sekund. Tak szybkie pochłanianie zwłaszcza suchej karmy, jest nie tylko niebezpieczne, gdyż zwiększa ryzyko zakrztuszenia się lub wręcz zadławienia, ale też nie zapewnia naszemu pupilowi zajęcia. Zwierzęta w naturze poświęcają bardzo dużo czasu i energii na zdobywanie pokarmu. Gdy jako kanapowce dostają wszystko podane na przysłowiowej tacy, nie mają okazji do „zmęczenia się”. Aby urozmaicić posiłki, możemy zastosować miskę spowalniającą, która będzie wymagała od zwierzaka zaangażowania i wymyślenia sposobu, w jaki może dobrać się do pokarmu. Nie tylko spowolnimy w ten sposób jedzenie, ale też zapewnimy psu rozrywkę i damy mu możliwość ćwiczenia umysłu.

miska dla łasucha spowalniająca jedzenie miska spowalniająca jedzenie miska spowalniająca jedzenie

Mamy nadzieję, że powyższy wpis ułatwi Wam nie tylko wyjazdy ze zwierzakami, ale także codzienne funkcjonowanie 🙂