icon_cart

0

koszyk

Krople na pchły i kleszcze

Kilka dni temu oficjalnie zawitała do nas wiosna. jest to więc ostatnia chwila, aby pomyśleć o zabezpieczeniu swojego zwierzaka przed kleszczami oraz pchłami.
przybliżymy Wam najpopularniejsze krople dla psów i kotów. Produkty te zawierają różne substancje czynne, dzięki czemu działają bójczo lub/oraz odstraszająco. Szeroka oferta na rynku gwarantuje, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego pupila.

Advantix

Krople dla psów zawierające mieszankę imidakloprydu i permetryny, cieszące się dobrą opinią odnośnie skuteczności. Zapobiegają i zwalczają kleszcze i pchły oraz działają odstraszająco na komary i muchówki. Standardowo, ich działanie utrzymuje się do 4 tygodni. Krople występują w 4 rozmiarach, dawkuje się je na wagę psa. Niestety, ze względu na permetrynę nie można stosować ich u kotów, nie powinno się także dopuścić do kontaktu świeżo zakropionego psa z kotem, ze względu na ryzyko zlizania preparatu. Nie można również pozwolić na wchodzenie do wody psom przez około 2 dni po zastosowaniu preparatu, z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie może on stanowić dla organizmów wodnych. Advantix można stosować już od 7go tygodnia życia szczeniaka.

 krople przeciwko kleszczom i pchłomkrople na pchły i kleszcze

Frontline Combo

Krople dla psów i kotów zabezpieczające przed pchłami oraz kleszczami, zawierające fipronil i metopren. Świetnie radzą sobie w przypadku inwazji pcheł. Dzięki dodatkowi metoprenu kropelki działa jajobójczo, przez co redukują populację dorosłych pcheł. Frontline Combo zabija pchły przez okres do 8 tygodni, zapobiega rozmnażaniu się pcheł poprzez hamowanie rozwoju ich jaj oraz larw i poczwarek przez okres do 8 tygodni. Ochrona przed kleszczami utrzymuje się do 4 tygodni.
Preparat może być stosowany u zwierząt od 8 tygodnia życia i/lub powyżej 1kg wagi. Przez 48h po podaniu preparatu nie można pozwolić na wchodzenie do wody i kąpiele zwierzaka.

krople Frontline przeciwko kleszczom i pchłom środek na pchły i kleszcze dla kotów

Sabunol

Krople Sabunol przeznaczone są wyłącznie dla psów. Zawierają trzy składniki akywne: imidaklopryd, permetrynę i piryproksyfen. Skutecznie zabezpieczają przed pchłami, kleszczami, wszami i wszołami, działanie utrzymuje się do 4 tygodni. Podobnie jak w przypadku Advantixa, ze względu na permetrynę nie można pozwolić na zlizanie preparatu przez kota. Sabunol stosujemy u trochę starszych zwierzaków, bo dopiero od 3-go miesiąca życia, oraz, tak jak w przypadku innych kropelek, nie kąpiemy psiaka przez min. 24h po podaniu preparatu. Należy również dopilnować, aby pies przez te 24-48h nie wchodził do wody, gdyż permetryna działa bardzo toksycznie na organizmy wodne; może powodować długo utrzymujące się zmiany w środowisku wodnym.

krople na pchły i kleszcze dla psów

Fiprex

Krople zawierające sam fipronil, a więc bezpieczne zarówno dla psów jak i kotów, uważane za jedne z najdelikatniejszych zarówno dla człowieka jak i jego pupila. Często wybierane przez opiekunów szczeniąt i kociąt. Fiprex eliminuje większość kleszczy wgryzionych w skórę zwierzaka w ciągu 24-48 godzin od zaaplikowania, natomiast w stosunku do pcheł obecnych i wgryzionych w skórę – działają praktycznie natychmiastowo – zabijając je. Kropelki tworzą na skórze zwierzęcia warstwę ochronną skutecznie zabezpieczając przed ponowną inwazją kleszczy do 4 tygodni oraz przed ponowną inwazją pcheł do 8 tygodni. Fiprex może być stosowany u szczeniąt i kociąt od 8-go tygodnia życia. W przypadku tego preparatu producent zaleca nam powstrzymanie się od kąpieli zwierzaka dwa dni przed oraz dwa dni po zaaplikowaniu kropli.

krople dla psów przeciwko kleszczom i pchłom fiprex krople na pchły i kleszcze dla psów środek przeciwko kleszczom

fiprex na pchły i kleszcze preparat zwalczający pchły i kleszcze

Vermicon

Vermicon od firmy Beaphar to produkt wyjątkowy, który wykorzystuje dimetikon –  substancję nie będącą środkiem leczniczym lub biobójczym. Preparat jest przez to bezpieczny dla psów, kotów, ludzi i środowiska. Po zaaplikowaniu krople tworzą swego rodzaju powłokę, uniemożliwiającą poruszanie się insektom. Złapane w swoistą pułapkę pchły, kleszcze i komary szybko obumierają. Działanie tych kropli jest czysto fizyczne, zatem pasożyty nie uodparniają się na niego. Vermicon niestety nie zniesie działania szamponu – aplikację trzeba wtedy powtórzyć. Jeżeli unikniemy kąpieli naszego pupila, to jedna aplikacja preparatu wystarczy na 4 tygodnie.

preparat na ektopasożyty preparat na ektopasożyty dla psów

preparat na ektopasożyty dla psa środek na ektopasożyty dla psów

Pamiętajmy, że żaden produkt nie daje 100% gwarancji, że niechciany pasażer nie powróci razem ze zwierzakiem do naszego domu. Bardzo ważne jest regularne przepatrywanie sierści psa lub kota, zwłaszcza po spacerze po łąkach lub w lesie. W przypadku kropli przeciwko pchłom i kleszczom niezwykle istotna jest także systematyczność – pominięcie dawki po 4 tygodniach pozostawi naszego pupila bez ochrony.