icon_cart

0

koszyk
dbanie o odpowiednią wagę psa

Jak odchudzić psa?

Psy wymagają specjalnego żywienia. Pisząc ‘specjalnego’ mamy na myśli takie, które nie znajduje się na naszych talerzach, oraz które jest odpowiednio dobrane do naszego psa. Zdarzają się jednak sytuacje, gdzie nasz czworonóg przybrał na wadze o kilka kilogramów za dużo. W takim wypadku będziemy musieli zmienić nie tylko żywienie ale również wprowadzić kilka zasad, które będą musiały być przestrzegane w innym wypadku, możemy doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych u naszego psa.

Karma dla psa na diecie

Obecnie na rynku możemy spotkać różne karmy, które są przeznaczone do walki z nadwagą u psa. Jeśli jednak nadwaga jest znaczna, musimy zasięgnąć rady weterynarza, który doradzi nam odpowiednią, weterynaryjną karmę.

BRIT CARE WEIGHT LOSS – karma z królikiem dla psów z nadwagą – jedna z karm, która ma niską zawartość tłuszczu i jest w miarę smakowita. Jako karma dla psa na diecie sprawdzi się naprawdę dobrze!

karma Brit dla psów z nadwagą

Składniki analityczne: białko surowe 27%, zawartość tłuszczu 10%, wilgotność 10%, popiół surowy 5,5%, włókno surowe 9,0%, wapń 1,4%, fosfor 1,1%.

HAPPY DOG TOSCANA – sucha karma dla psów dorosłych z łososiem i kaczką – karma o najniższej zawartości tłuszczu, które nadal nie jest karmą weterynaryjną a więc możemy ją stosować na co dzień. Biorąc pod uwagę jej skład oraz smak, jest szansa, że Twój pies mimo diety, mocno polubi tą karmę.

Karma Happy Dog Tosvcana dla psów z nadwagą

Składniki analityczne: białko surowe 24%, tłuszcz surowy 7.5%, włókno surowe 3%, popiół surowy 6.5%, wapń 1.45%, fosfor 0.95%, sód 0.4%, Omega-6-kwasy tłuszczowe 2.2%, Omega-3-kwasy tłuszczowe 0.3%

Karmy dla psów po kastracji

Bardzo często po kastracji psy zaczynają tyć. Na szczęście jest na to rada! Obecnie na rynku dostępne są karmy dla psów wysterylizowanych, dzięki którym pies utrzyma wagę na odpowiednim poziomie. Naturalnie sama karma to nie jedyne o co musimy zadbać aby nasz pies nie przytył za bardzo po kastracji. Nie da się jednak ukryć, że zbilansowana dieta pozwoli utrzymać zdrową wagę.

ROYAL CANIN MINI STERILISED – karma dla psów dorosłych małych ras po sterylizacji lub kastracji – jest to pełnowartościowa karma dla psów ras małych, właśnie po zabiegu sterylizacji i kastracji.

karma Royal Canin dla psów sterylizowanych

Składniki analityczne: Białko surowe: 30% – Oleje i tłuszcze surowe: 13% – Popiół surowy: 5,2% – Włókno surowe: 6,5%.

TROPIDOG PREMIUM LIGHT/STERILISED – karma dla psów wszystkich ras – karma , która może być podawana zarówno jako odchudzająca jak i dla psów po sterylizacji i kastracji.

karma dla psów walczących z nadwagą

Skład: suszone białko kurczaka 24%, kukurydza, hydrolizowane białko drobiowe, ryż 8%, susz z jabłek 7%, tłuszcz drobiowy, włókno celulozowe, zarodki kukurydziane, suszone drożdże (naturalne źródło mannanooligosacharydów), suszony burak 2% (naturalne źródło fruktooligosacharydów), suszona cykoria 2% (naturalne źródło inuliny i fruktooligosacharydów), siemię lniane 1,5%, glony kelp Ascophyllum nodosum 1,5%, olej z łososia 1,5%, suszona marchew 1,2%, suszony groszek 1,2%, polifosforan sodu, siarczan glukozaminy 0,06%, siarczan chondroityny 0,05%.

Trening Psa na diecie

Równie ważne jak odpowiednie żywienie psa odpowiednią karmą, jest zapewnienie odpowiedniej dawki ruchu. Długie spacery na których przydadzą się linki, by pies mógł swobodnie się wybiegać czy zabawki które pozwolą z jednej strony rozładować stres a z drugiej strony poprawić kondycję. Oto rozwiązania które w naszej opinii mogą być pomocne przy treningu psa który jest na diecie lub na dietę dopiero się wybiera.

linka do treningu psa

Każdy spacer dodatkowo może być urozmaicony rzucaniem piłki:

piłka na sznurku do zabawy z psem

lub przeciąganiem się – co możemy również uskuteczniać w domu z pomocą odpowiednich gryzaków:

gryzaki do zabawy z psem

Brak diety u psa a choroby

Niestety otyłość u psów to temat coraz częściej poruszany wśród właścicieli psów. Nie bagatelizujmy tej choroby! Prowadzi ona do poważnych problemów z poruszaniem się, problemów z sercem oraz ogólną wydolnością organizmu. Gdy walczymy z otyłością warto podawać psu suplementy, które wspomogą organizm psa a zwłaszcza stawy.

suplementy dla psa w walce z nadwagą suplementy diety dla psa

Coraz więcej spotyka się psów, które ważą zdecydowanie za dużo jak na swoją rasę czy wielkość. Niestety w dużym stopniu jest to zasługa włąścicieli – dajemy się zwieść pięknym, głęboki oczom naszych pupili i poddajemy się serwując kolejny drobny kawałek naszego jedzenia. Kęski z naszego talerza czy kanapki lądują w psim pysku a stąd już krok do otyłości. Oczywiście są rasy,które mają chorobliwą wręcz tendencję do tycia i przy takich trzeba szczególnie zwracać uwagę na odpowiednią karmę oraz ilość ruchu. Pies nie tyje sam z siebie – pamiętajmy o tym.

Czasem otyłość u psa jest objawem choroby. Jeśli nas pies nagle dużo chętniej zaczął jeść i to spore ilości, może być to przyczyną np. cukrzycy. Zwłaszcza jeśli jest to połączone z większym zapotrzebowaniem na wodę. Internetowe rady nam tu niestety nie pomogą, jedynie wizyta u weterynarza, który podejmie odpowiednie leczenie i poprowadzi nas w tej, dość nierównej walce. Jednak najczęstszym problemem jaki powoduje otyłość, to ból podczas poruszania się, niemożność wstania z legowiska lub dużo szybsze i dostrzegalne zmęczenie. Musimy uświadomić sobie, że nasz pies nie jest “puszysty” tylko otyły a to już choroba.

W tym wszystkim najważniejsza jest pomoc weterynarza oraz trzymanie się wyznaczonych przez niego wytycznych, nawet jeśli wydają się nam zbyt rygorystyczne. Dobro naszego psa jest przecież najważniejsze!