icon_cart

0

koszyk

Akcesoria chłodzące dla zwierząt

Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z towarzyszącym mu słońcem niestety również upały. Nasi czworonożni przyjaciele znoszą je gorzej niż my, dlatego warto zastosować środki, które choć trochę ulżą im w najgorętsze dni.

Z pewnością zauważyliście, że gdy temperatury na zewnątrz biją rekordy wysokości, psy najchętniej wylegują się na chłodnych kafelkach. Nie jest to jednak najwygodniejsza powierzchnia do spania, a i właściciel może być poirytowany koniecznością przeskakiwania nad zwierzakiem, który postanowił wyciągnąć się akurat na środku kuchni.

Mata chłodząca dla psa

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest mata chłodząca. Jej wypełnienie stanowi specjalny żel, który pod wpływem nacisku uwalnia przyjemny chłód. Nie wymaga moczenia ani zamrażania, a ponieważ chłodzi w delikatny sposób, nie grozi szokiem termicznym ani wyziębieniem zwierzęcia. Najlepiej umieścić ją w cieniu i unikać wystawiania na bezpośrednie działanie słońca. Efekt schładzania utrzymuje się przez kilka godzin, po czym matę należy odłożyć do ponownego „ostygnięcia”. Ma ona zastosowanie nie tylko w domu, ale też w podróży jako wkład do klatki lub transportera. Z kolei psy, które wolą miękkie, zabudowane posłania, z pewnością chętnie będą wypoczywać w chłodzącym legowisku. Działa ono na tej samej zasadzie, co mata, a znajdujący się wewnątrz wkład chłodzący można łatwo wyjąć dzięki zamykanej suwakiem kieszeni.

mata chłodząca dla psów w różnych rozmiarach legowisko chłodzące dla psa

Kamizelki i szelki

Dla bardziej aktywnych psiaków, które mimo upałów spędzają dużo czasu na spacerach i zabawie, stworzone zostały chłodzące kamizelki oraz szelki. Są one wykonane z oddychającego, bardzo chłonnego materiału. Przed założeniem należy namoczyć je w chłodnej wodzie i wycisnąć jej nadmiar. Woda parując odprowadza nadmiar ciepła, przynosząc ulgę podczas szaleństw na świeżym powietrzu. Dla właścicieli, którzy nie chcą latem dodatkowo „ubierać” pupila, alternatywę stanowią bandamki na szyję.

kamizelka chłodząca dla psa Trixie kamizelka chłodząca dla psa na upały kamizelka chłodząca dla psów

szelki chłodzące dla psów bandamka chłodząca na szyję dla psa

W podróży

Skoro o aktywności mowa, podczas spacerów, podróży i treningów należy koniecznie pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Pomogą w tym termosy i podróżne miski do zadań specjalnych.

termos dla psa z miską składana miska dla psa

Miski i poidła

Równie ważny jest stały dostęp do wody w domu, a chyba każdy się zgodzi, że zdecydowanie przyjemniej jest napić się wody chłodnej i orzeźwiającej, niż ciepłej i odstanej. Każdy pies i kot ucieszy się z prezentu w postaci chłodzącej miski czy poidła. Miski zawierają specjalny wkład, który należy przed użyciem każdorazowo zamrozić. Czas działania to kilka godzin. Z kolei automatyczne poidło nie tylko schładza wodę, ale również ją filtruje, usuwając zanieczyszczenia. Ponadto poprzez zapewnienie jej ciągłego ruchu jest atrakcyjny dla kotów, które nie przepadają za piciem wody stojącej.

miska chłodząca dla psa miska chłodząca na wodę lub jedzenie poidło dla psa chłodzące wodę

Zabawa w upalne dni

Zabawę z psem możemy w ciepłe dni urozmaicić chłodzącymi zabawkami. Do wyboru mamy piłki i gryzaki do zamrażania oraz unoszące się na powierzchni aporty do zabawy w wodzie. Z kolei do wytarcia mokrego czworonoga możemy użyć chłonnego ręcznika, który będzie mógł następnie służyć podczas odpoczynku jako chłodzący kocyk lub derka. Jeśli nie wybieracie się nad żaden naturalny zbiornik, za to dysponujecie większym balkonem, tarasem lub ogródkiem, namiastkę wodnego szaleństwa może stanowić składany basen, wykonany z odpornego na działanie psich pazurów materiału.

piłka chłodząca dla psa aport dla psa do zabawy w wodzie

ręcznik chłodzacy dla psów i kotów basen dla psa

Niezależnie od sposobu spędzania wolnego czasu, wszystkim właścicielom i ich czworonożnym kompanom życzymy wielu wspaniałych przygód oraz świetnej zabawy!