icon_cart

0

koszyk

Zdrowy rozwój Twojego psa według Happy Dog cz. 5 Wyjątkowa dieta dla Twojego pupila

Wyjątkowa dieta dla Twojego pupila

Twój pies jest już dorosły, a Ty dbasz, by odżywiać go w należyty sposób. Jednak w wyniku własnej obserwacji lub po konsultacji z weterynarzem stwierdzasz, że nie wszystko jest w porządku i pupil potrzebuje wyjątkowej diety. Jakiej?

Swędzenie, problemy dermatologiczne, wzmożony niepokój, problemy żołądkowo-jelitowe, nietolerancja pokarmowa i inne reakcje alergiczne – występowanie u psa wymienionych dolegliwości oznacza najprawdopodobniej konieczność zmiany karmy na specjalną lub hypoalergiczną. Decyzję o zastosowaniu diety opartej na pokarmie tego typu warto skonsultować z lekarzem weterynarii, ważne jest również przeprowadzenie testów alergicznych.

Z myślą o psach zmagających się z dolegliwościami wywołanymi nieodpowiednią dietą powstała seria produktów Happy Dog Supreme Sensible. Znalazło się w niej sześć produktów przeznaczonych dla czworonogów o specyficznych potrzebach żywieniowych.
W przypadku nietolerancji pokarmowych dobrym wyborem jest Africa – hypoalergiczna, monobiałkowa, bezglutenowa i bezzbożowa karma z mięsa strusia. Jest wyjątkowo smaczna i gwarantuje brak reakcji alergicznych. Istnieje również w wersji dla psów małych ras (Mini Africa).
Przy problemach skórnych świetnie sprawdzi się Karibik – hypoalergiczny, monobiałkowy, bezglutenowy i bezzbożowy pokarm z mięsa ryb oceanicznych, pozyskiwanych wyłącznie z łowisk odnawialnych.
Doskonałą odpowiedź na zapotrzebowanie aktywnych psów na żywność hypoalergiczną stanowi Canada. To hypoalergiczna karma z mięsa łososia, królika oraz jagnięciny, nie zawierająca zbóż ani glutenu.

O kontrolę wagi psa po sterylizacji lub kastracji najłatwiej z karmą Toscana z mięsa kaczki i łososia, o niskiej zawartość białka i tłuszczu.
Specjalnie dla psów z problemami dermatologicznymi stworzono pokarm Irland z mięsa królika i łososia. Umiarkowany poziom białka i tłuszczu zapewnia brak rekcji alergicznych. Produkt jest dostępny również w wersji dla psów małych ras (Mini Irland).

U wszystkich psów z problemami żołądkowo-jelitowymi najlepiej sprawdzi się lekkostrawna karma Neuseeland z mięsa jagnięcego, bez domieszek mięs innego rodzaju, dostępna również w wersji dla psów małych ras (Mini Neuseeland).
Wybierając odpowiednią karmę, jesteśmy w stanie pokonać niemal wszystkie problemy pupila wynikające z jego specyficznego zapotrzebowania na pożywienie. Jeśli zadbamy o wybór odpowiedniej diety wystarczająco wcześnie, możemy mieć pewność, że nasz ulubieniec nie będzie się odróżniał niczym od całkowicie zdrowych psów.

Christa-Cornelia Günther
Tierärztin bei Interquell (Happy Dog & Happy Cat)
Weterynarz w Interquell