icon_cart

0

koszyk

Zdrowy rozwój Twojego psa według Happy Dog cz. 4 Gdy pies już dorósł

Gdy pies już dorósł

Twój pupil właśnie wkroczył w dorosłość, przynajmniej metrykalnie – ma około 12-15 miesięcy. To czas na kolejną zmianę diety.
Przy wyborze nowej karmy należy wziąć pod uwagę wiele czynników, m.in. wagę, rasę (może być mała, średnia lub duża) i płeć psa. Należy pamiętać, że psy dojrzewają nieco później niż suczki. Jeżeli jesteś więc posiadaczem psa, sugerujemy, abyś karmił go karmą Happy Dog linii Junior aż do 18 miesiąca życia.

Wiele z chorób cywilizacyjnych, z którymi coraz częściej borykają się nasze zwierzęta, oraz ogólne osłabienie odporności często mają związek z nieodpowiednim żywieniem. Pamiętaj, że podawanie pupilowi pokarmu według dawkowania zawartego na opakowaniu zaspokaja jego dzienne zapotrzebowanie żywieniowe. Podawanie psu jakichkolwiek dodatków czy przysmaków powinno wiązać się z pomniejszeniem dobowej ilości karmy, którą otrzymuje. Przestrzeganie tej zasady jest niezbędne dla odpowiedniego zbilansowania żywienia.

Przeciętny pies rusza się dziś o wiele mniej niż choćby dwadzieścia lat temu. Większość naszych pupili to zwierzęta domowe, wyprowadzane z mieszkania 2-3 razy dziennie na niedługi spacer. Dlatego tak ważne jest zoptymalizowanie diety pod względem zawartości białka i tłuszczu. W przypadku psów o normalnej bądź niskiej aktywności dieta zbyt bogata w białko obciąża nerki i może doprowadzić nawet do reakcji alergicznych.

Christa-Cornelia Günther
Tierärztin bei Interquell (Happy Dog & Happy Cat)
Weterynarz w Interquell