icon_cart

0

koszyk

Zdrowy rozwój Twojego psa według Happy Dog cz. 2 Dobry start

Dobry start.

Bawiąc się z uroczym, pociesznym szczeniaczkiem, warto zadać sobie pytanie: czy faktycznie dokładam wszelkich starań, żeby piesek miał najlepsze warunki do rozwoju i nabierania odporności? Często zdarza nam się stwierdzić, że wszystko jest w porządku jedynie na podstawie własnej, subiektywnej opinii. A co gdyby naszemu postępowaniu i przyzwyczajeniom przyjrzał się specjalista żywienia lub weterynarz? Osoby profesjonalnie zajmujące się zwierzętami twierdzą, że dla naszego szczeniaka najważniejsze są: czystość i higiena, odpowiednia ilość ruchu, stały dostęp do świeżej wody oraz właśnie żywienie.

Pierwszą z dwóch głównych faz rozwoju psa jest etap od urodzenia do momentu wymiany zębów. To czas bardzo intensywnego wzrostu i dużego zapotrzebowania na energię. Przez pierwsze cztery tygodnie szczenięta karmione są przez matkę, aż do odsadzenia. Mleko matki dostarcza immunoglobulin A zawartych w tzw. siarze, będących najlepszymi i najskuteczniejszymi przeciwciałami chroniącymi młody organizm. Co jednak, jeśli suka nie może karmić swoich młodych? Warto rozejrzeć się za specjalnym Mlekiem dla Szczeniąt firmy Happy Dog. Zawiera odpowiednią ilość tłuszczów, witaminy A, D i E, a także cynk, potas, selen i miedź. Ogromny wpływ na przyswajalność pokarmu i trawienie oraz kondycję układu pokarmowego młodszych szczeniąt mają zawarte w produkcie kultury bakterii probiotycznych. Mleko dla Szczeniąt zawiera 30% białka oraz 30% tłuszczu, a ponadto maximum 25% laktozy, co gwarantuje zdrowy i harmonijny rozwój szczeniąt.
Czwarty tydzień życia pieska to doskonały czas na zmianę sposobu żywienia. Bardzo ważne jest, aby przeprowadzać ją stopniowo, z wykorzystaniem odpowiedniej karmy. Właściwy produkt powinien szybko namakać, aby móc początkowo karmić szczenię karmą w wersji półpłynnej. Dobrym wyborem jest bezglutenowa karma Happy Dog z linii Starter, zawierająca 29% białka i 16% tłuszczu. Rozmaczanie powinniśmy poprzedzić sprawdzeniem proporcji podanych na opakowaniu – nie należy podawać psu zbyt dużej porcji białka w jednym posiłku.

Po kilku dniach można przejść do karmienia szczenięcia suchym pożywieniem, przygotowując je na kolejną zmianę (którą należy przeprowadzić, gdy pies ma ok. 6 tygodni) – tym razem na pokarm klasy Baby. To w tym momencie naprawdę zaczyna się faza odżywiania psa karmą suchą. Należy pamiętać, by dobrać właściwy produkt według wagi psa dorosłego, jakim stanie się nasz szczeniak. Happy Dog oferuje pokarmy w wersjach Mini, Medium i Maxi.

Wybierając karmę, warto przeanalizować jej skład. Produkt bezglutenowy, bogaty w mięso, zioła, glukozaminę oraz pierwiastki śladowe da nam pewność, że nasz zwierzak będzie zdrowy i odporny. Zwróćmy również uwagę na poziom białka i tłuszczu – umiarkowany gwarantuje brak reakcji alergicznych oraz wysoką przyswajalność. W karmach Happy Dog linii Baby zastosowano 3 rodzaje mięsa (najdelikatniejsze mięso drobiowe, lekkostrawne mięso jagnięce oraz bogate w kwasy omega 3 i omega 6 mięso łososia), 12 różnych ziół, małże nowozelandzkie (naturalne źródło glukozaminy – składnika odpowiadającego za ochronę stawów i produkcję mazi stawowej), pektyny z jabłek (wspomagające perystaltykę jelit), siemię lniane (dodatkowo źródło kwasów omega 3 i omega 6) oraz pierwiastki śladowe (potrzebne w procesie metabolizmu). Zawarty w nich umiarkowany poziom białka i tłuszczu (kolejno 29% i 16%) zapewnia brak reakcji alergicznych oraz wysoką przyswajalność.

Okres życia szczenięcia do około piątego miesiąca jest czasem bardzo intensywnego wzrostu i rozwoju, zwieńczonym wymianą zębów. Zapewniając mu w tym czasie najlepszą możliwą karmę, inwestujemy w jego zdrowie, witalność i harmonijny rozwój.

Christa-Cornelia Günther
Tierärztin bei Interquell (Happy Dog & Happy Cat)
Weterynarz w Interquell