icon_cart

0

koszyk

„Zakochany Kundel” z Wild Dogs Team

14 lutego br w Hutkach koło Bolesławia (okolice Olkusza) odbyły się zawody dogtrekkingowe „Zakochany Kundel” organizowane przez Wild Dogs Team. To już kolejne tego typu zawody organizowane przez Wild Dogi i trzeba przyznać, że każde kolejne ich zawody gromadzą coraz więcej uczestników i są coraz wspanialszym świętem wielbicieli aktywnego czasu spędzanego ze swoim psem na łonie natury jakim jest dog trekking.

Tym razem „Zakochany Kundel” zgromadził 141 startujących osób z 129 psami. Starty odbywały się w czterech kategoriach; kobiety MINI i zespoły MINI (około 11 km) oraz kobiety MID i mężczyźni MID (około 20 km). Uczestnikami tego dogtrekkingu były również osoby pracujące w Karusku. Nasza „Pani Fizjoterapeutka” Marzena ze swoimi typowymi zaprzęgowymi psami północy, słodkimi, zawsze uśmiechniętymi, dwoma samojedami, startująca w kategorii „zespoły MINI” z dwójką swoich dzieci oraz ja z moim owczarkiem belgijskim groenendaelem JJ’em w kategorii „kobiety MINI”. Na trasie zorganizowano aż sześć punktów, które trzeba było odnaleźć posługując się mapą i spisać tajemne hasła z ukrytych tabliczek na kartę startową. Nawet pogoda była jak na zamówienie; piękne słonko i lekki mrozik. Tylko warunki marszu dość trudne, bo trzeba było się poruszać albo po lodzie albo po zmarzniętej bryle śnieżnej, co mocno obciążało nogi i ludzkie i psie, no ale to przecież zima. Dla mojego JJ’a były to prawdziwe Walentynki, ponieważ towarzyszyły nam dwie zaprzyjaźnione suczki; ukochana JJ’a – tervuerenka Yuvatka oraz jej przyrodnia siostra – borderka Pinki. JJ je po prostu uwielbia pasjami.

Wszystkie trzy psiaki cała trasę ciągnęły pięknie swoje dwie panie idąc ramię w ramie, czasem tak mocno się Walentynowo przytulając, że splątywały nam uprzęże. Nawet to, że na koniec zabłądziliśmy i dołożyliśmy sobie dodatkowe 4 km drogi ich nie zraziło. Nas zresztą też, ponieważ w okolicznych wsiach wszyscy wiedzą gdzie jest Bar w Hutkach pod którym była zorganizowana meta.

Agata Klecka
Asystent kynologiczny prób pracy, zawodnik obedience,
reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata FMBB 2014