icon_cart

0

koszyk
maszynka do strzyżenia sierści psa

Wybór maszynki do strzyżenia psa

Planując zakup elektrycznej maszynki do strzyżenia psa trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów. Po pierwsze musimy dokładnie określić jaki rodzaj szaty ma nasz pies.
Miękką, watowatą czy raczej twardą i szorstką. A może sprężystą? Włos twardy, szorstki jest najłatwiejszy do strzyżenia, zatem poradzi sobie z nim praktycznie każda maszynka do strzyżenia zwierząt, nawet o niewielkiej mocy (do 10 Wat). W takim wypadku możemy zwrócić uwagę na tańsze modele markowych maszynek.

Z kolei włos miękki, watowaty jest o wiele bardziej wymagający od sprzętu. Tu niezbędna jest już większa moc urządzenia. Niezbędne minimum to 10-15 Wat. Zdecydowana większość dostępnych na rynku maszynek jest zasilana bezpośrednio z sieci, choć można spotkać też modele bezprzewodowe. Przewagą maszynek sieciowych jest ciągłość i równomierność zasilania, jednak przy dzisiejszej zaawansowanej technologii produkcji akumulatorów maszynki bezprzewodowe bardzo pola nie ustępują.

Przy psach ras olbrzymich z uwagi na wielkość obszaru do strzyżenia lub w przypadku kiedy jesteśmy właścicielami nie jednego ale całej gromadki pupili należy pomyśleć raczej o maszynce profesjonalnej. Wyższy wydatek zwróci nam się w postaci komfortowej i wydajnej pracy.

Pamiętać też należy aby szata strzyżonego psa była czysta, sucha i wolna od jakichkolwiek zabrudzeń a zwłaszcza piachu i pyłu, ponieważ w przeciwnym wypadku bardzo szybko stępimy nóż i w konsekwencji będzie on sierść szarpał a nie ciął. Koniecznym jest odpowiednia konserwacja noża tnącego, w szczególności naoliwienie go przed każdym użyciem (wystarczy nanieść kroplę oliwki z jednej i z drugiej strony elementu tnącego, który ślizga się po licu noża).

Specjalista sprzętu groomerskiego i kosmetyków.
Mirosław Zawałkiewicz