icon_cart

0

koszyk
kamilzelka odblaskowa dla psa

Nie trać psiaka z pola widzenia!

Jak co roku wraz z coraz szybciej zapadającym zmrokiem pojawia się problem widoczności psa podczas wieczornych spacerów. Najlepiej rozumieją to z pewnością właściciele psów ciemnych oraz na tyle małych, że z łatwością znikają nam z oczu w zaroślach czy wysokiej trawie. Z odsieczą przychodzą świecące zawieszki i obroże, dzięki którym już nigdy nie stracimy naszego psiaka z pola widzenia.

Świecące zawieszki dla psów

Najpopularniejszym rozwiązaniem są zawieszki dla psów przypinane do obroży i szelek. Do dyspozycji mamy szeroką gamę kształtów, kolorów i rozmiarów, więc każdy pies znajdzie coś dla siebie. Najlepszy efekt uzyskamy, przypinając ją do szelek – w ten sposób będzie widoczna niezależnie od pozycji, w jakiej znajduje się czworonóg. Lampka przypięta do obroży będzie mieć tendencję do „zwisania” pod szyją, skutkiem czego będzie słabo widoczna gdy pies się pochyli lub będzie stał do nas tyłem. Z uwagi na niewielką powierzchnię świecenia może też ukryć się w bujnej sierści długowłosych i kudłatych psów. Większość tego typu lampek jest zasilana bateriami zegarkowymi, które można w łatwy sposób samodzielnie wymienić.

zawieszka lampka do obroży psa świecąca zawieszka dla psa lampa do obroży dla psa

Świecące obroże dla psów

Jeżeli nasz pies nie nosi szelek, do których moglibyśmy przypiąć zawieszkę, lepszym rozwiązaniem będzie obroża, która świeci intensywnie na całej długości. Dobierając odpowiedni rozmiar obroży, zawsze warto wybrać trochę większą, ponieważ możemy ją skrócić przez przycięcie w dowolnym miejscu. Należy przy tym pamiętać, że jeśli posiadamy model, w którym wewnątrz silikonowej powłoki znajduje się drucik z diodami, nie wolno go przecinać! Drucik musi zostać przepchnięty wgłąb. Obroże zwykle posiadają wbudowany akumulator, który ładujemy za pomocą kabla USB, lecz zdarzają się również modele zasilane bateriami. Pamiętajmy, że poza nielicznymi wyjątkami obroże tego typu nie służą do wyprowadzania psa na smyczy.

świecąca obroża dla psa świecąca obroża silikonowa dla psa migająca obroża dla psa

 

Świecące (odblaskowe) kamizelki dla psów

Lepszą widoczność niż w przypadku punktowych światełek i obroży (które mogą schować się w gęstej kryzie psa o dłuższym włosie) zapewni świecąca kamizelka, wyposażona dodatkowo w elementy odblaskowe. Z kolei same odblaski, w postaci kamizelki lub bandamki, zwiększą bezpieczeństwo podczas spacerów w pobliżu dróg uczęszczanych przez samochody. Tego typu akcesoria przydadzą się również latem podczas wędrówek poza miastem.

kamizelka odblaskowa dla psa odblskowa apaszka dla psa kamizelka odblaskowa da psa

Większość obroży i zawieszek dla psów oferuje kilka różnych trybów świecenia. Zazwyczaj jest to światło ciągłe oraz różne warianty migania. W przypadku każdego światełka zasilanego baterią lub akumulatorem tryb migania będzie bardziej energooszczędny niż światło stałe. Nie powinno nas również dziwić, jeśli po pewnym czasie lampka zacznie emitować słabsze światło lub będą świeciły jedynie wybrane diody – jest to spowodowane wyczerpywaniem się baterii i po jej wymianie zawieszka znów zacznie świecić z pełną mocą.