icon_cart

0

koszyk
Karusek testuje

Recenzja maty antystresowej dla psa – Lick Pad Yummee Flamingo

Zabawa dla psa jest niezwykle istotna. Warto poświęcać na nią choć chwilę czasu, ale każdego dnia. Psy uwielbiają się bawić, a przy okazji z łatwością uczą się nowych sztuczek i zdobywają kolejne umiejętności. Zabawki interaktywne są tworzone w taki sposób, by rozwijać zmysły psa i stymulować mózg. Dzięki dawce zabawy każdego dnia, nasi podopieczni pracują nad swoją spostrzegawczością, refleksem, koordynacją ruchową, wyostrzają zmysł węchu i smaku i niwelują stres. To jednak nie wszystkie zalety interaktywnych zabaw, należy bowiem wspomnieć także o zacieśnianiu więzi, jaka wytwarza się pomiędzy zwierzęciem a jego opiekunem w trakcie wspólnych gier i zabaw.

Mata antystresowa dla psa – dlaczego warto ją mieć

Maty antystresowe są jednymi z najbardziej lubianych przez psy zabawek. Stymulują węch i smak – pies skupiając się na wylizywaniu smacznej mokrej karmy pobudza produkcję śliny, co wzmaga apetyt. Dzięki temu jest to rozwiązanie świetne dla psów niejadków. Dzięki swojej budowie mata antystresowa będzie świetnym rozwiązaniem również dla psów, które zjadają swój posiłek szybko i łapczywie. W tym przypadku nie da się bowiem zjeść pysznego dania inaczej, jak tylko przez powolne wylizywanie karmy. W sytuacjach stresowych mata pozwala uspokoić i wyciszyć psa (np. po podróży czy wizycie u weterynarza), który skupia się na zlizywaniu przysmaku. Mata antystresowa może także odwracać uwagę psa np. od zabiegów pielęgnacyjnych, za którymi nie przepada (czesanie, czyszczenie uszu czy obcinanie paznokci). Regularne stosowanie maty antystresowej pozwala lepiej zadbać o higienę jamy ustnej u psa, a powolne jedzenie sprzyja zdrowemu układowi pokarmowemu.

Czy potrzeba wam większej ilości zalet, by kupić taką matę antystresową dla swojego psa? By ułatwić wam wybór, przetestowaliśmy jedną z nich. Naszym zdaniem mata antystresowa dla psa Lick Pad Yummee marki Flamingo zdecydowanie jest warta, by zwrócić na nią uwagę. Zobaczcie naszą recenzję!

Mata antystresowa Lick Pad Yummee Flamingo- jak wygląda i jakie ma funkcje

Podkładki do lizania dla psów to stosunkowo nowe i bardzo sprytne rozwiązanie dla osób które chcą zapewnić swojemu psu zajęcie oraz odstresowanie. Zarówno behawioryści jak i weterynarze polecają tego typu rozwiązania, pobudzają bowiem wiele zmysłów na raz i sprawiają że pies nie myśli o destrukcyjnej zabawie.

Maty antystresowe do lizania są wykonane z bardzo miękkiego silikonu. ogromną ich zaletą jest to, iż mogą być czyszczone w kuchennej zmywarce. Producent oferuje je w trzech rozmiarach:

  1. rozmiar S – 15cm x 8,6cm w kolorze zielonym
  2. rozmiar M – 21,8cm x 12,8cm kolorze niebieskim
  3. rozmiar L – 29,8cm x 17,5cm kolorze szarym

Etykiety produktu informują nas o przeznaczeniu produktu. Znajduje się tam istotna informacja o możliwości mycia maty w zmywarce do naczyń. To bardzo wygodne.  Są tez 2 zdjęcia z propozycjami montażu mat w pozycji poziomej (np. podłoga), jak i pionowej (np. wanna, szafa itp.).

Tylne strona maty to przyssawki. Są mocne, miękkie i grube. Poradzą sobie bez problemu z każdą gładką powierzchnią jak ściana wanny czy fragment lakierowanego mebla lub też płytki podłogowej.  Uwagę zwraca to że rozmiar S posiada na rewersie 2 przyssawki. Rozmiar M oraz L posiadają po 3 przyssawki. Dla porządku: średnica przyssawek w rozmiarze S to 5,3 cm , w M to 5,8cm, w rozmiarze L to już 8cm.

mata do lizania dla psa flamingo lick pad yummee przyssawki 1

mata do lizania dla psa flamingo lick pad yummee przyssawki 2

Powierzchnia maty ma specjalnie zaprojektowaną strukturę składającą się z krawędzi (jak kto woli rowków) i wypustek. Możemy ją wypełnić mokra karmą lub specjalną pastą. Podczas lizania język psa doskonale się będzie oczyszczał. To dobre wsparcie dla higieny jamy ustnej psa. Samo lizanie sprawa ze pies będzie jadł wolniej – to może być przydatne gdy mamy do czynienia ze zbyt szybkim pochłanianiem pokarmów. I w sumie najważniejsze: łagodzenie stresu psa. Od dawna wiadomo że lizanie, wylizywanie  doskonale uspokaja psy (choćby zabawki tyku Kong). Można powiedzieć że jest to forma miski spowalniającej jedzenie – dla pokarmów mokrych lub smakołyków w formie past. Co ciekawe wypełnienie maty możemy wykonać sami miksując kawałek mięsa z warzywami. Internet jest pełen przepisów na takie psie smakołyki. Mata może mieć wiele zastosowań, szczególnie w przypadkach gdy pies źle znosi jakąś sytuację  np. wizyta u weterynarza, zmiana otoczenia, podroż.

mata do lizania dla psa flamingo lick pad yummee wypustki_2

mata do lizania dla psa flamingo lick pad yummee wypustki

Poniżej krótki film ilustrujący zastosowanie maty w praktyce.

Podsumowanie – jak pies reaguje na matę antystresową Lick Pad Yummee i czy warto ją kupić?

Podkładka do lizania to jedna z tych zabawek, którą psy uwielbiają. Jeśli wypełnisz ją ulubionym jedzeniem psa, możesz być pewny, że Twój pupil nie odejdzie od niej, póki w całości jej nie wyczyści. Taka zabawka to nie tylko przyjemna rozrywka dla psa, ale ma również pozytywny wpływ na jego psychikę i zdrowy układ pokarmowy (w przypadku niejadków – poprawia apetyt, w przypadku psów mających problem ze zbyt szybkim jedzeniem – znacznie spowalnia spożywanie posiłku). Mata antystresowa dla psa Flamingo Lick Pad Yummee to bardzo przydatny gadżet dla każdego właściciela psa. Estetyczne i silikonowe wykonanie sprawiają że mata jest trwała i łatwa w użyciu. Z pewnością zapewni odstresowanie i uspokoi twojego psa poprzez jej lizanie. Należy pamiętać że mata nie jest niezniszczalna. Pies powinien być być nadzorowany podczas zabawy. Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy powinieneś kupić matę antystresową dla psa Flamingo Lick Pad Yummee, to możemy cię do tego zachęcić! Twój pies na pewno będzie Ci wdzięczny za taki prezent, a jego zadowolenie zobaczysz, jak tylko dasz mu ją do zabawy

 

Pozdrawiamy
Zespół Karuska