icon_cart

0

koszyk

Gotowi na jesień – akcesoria dla psa

Lato minęło, dni robią się coraz krótsze i chłodniejsze. Kilka dni temu zawitała do nas kalendarzowa jesień. Chociaż pogoda nie daje nam na razie powodów do narzekania trzeba się przygotować na nadchodzące zimno i deszcze. Przedstawiamy listę kilku gadżetów, które będą przydatne w te jesienne dni. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Twój pies dobrze wodoczny po zmroku

Dni są coraz krótsze i wieczorne spacery z psami odbywają się już zazwyczaj po ciemku, warto więc zadbać o widoczność naszego pupila. Warto zastanowić się nad kamizelką odblaskową, świecącymi obrożami lub zawieszkami. Obróżki mają sporą powierzchnię świecenia i są dobrze widoczne nawet na psach o dłuższej sierści. Światełka można natomiast przyczepić albo do codziennej obroży albo do szelek. Do wyboru są dwa lub trzy tryby migania i światło ciągłe. Większość tych „lampek” jest ładowana poprzez gniazdo USB lub posiada wymienne baterie.

lampka do obroży świecąca obroża

Akcesoria dla psa przydatne w podróży

Wszyscy wiemy, że na spacerach większości psów największą frajdę sprawia ubłocenie się od czubka nosa po koniuszek ogona. Kąpiel w warunkach polowych jest niemożliwa, a trzeba jakoś to nasze włochate szczęście przetransportować do domu. Świetnie w takiej sytuacji sprawdzi się mata samochodowa, która oszczędzi nam potem prania całej tapicerki. Dostępne na rynku są różne modele, w wielu rozmiarach i kolorach, na siedzenia przednie, tylną kanapę lub do bagażnika. Maty zazwyczaj wykonane są z trwałych i łatwych do czyszczenia materiałów, zabezpieczają przed błotem i wszechobecną psią sierścią.
Warto również w samochodowym schowku mieć nawilżane chusteczki dla zwierząt, którymi przetrzemy najbrudniejsze partie ciała naszego pupila.

mokre chusteczki do łap ochronna mata na fotele samochodowe

Akcesoria dla zwierząt niezbędne w domu

Nawet krótki spacer w pobliskim parku może zaowocować śladami ubłoconych psich łap na dywanach i sofie w salonie. Dobrze jest jeszcze przed wyjściem przygotować sobie akcesoria do wyczyszczenia łapek i zostawić je przy drzwiach wejściowych. Ciekawą nowością na rynku jest czyścik do łap Dexas Mudbuster. Jest to kubek z silikonowym wkładem z gęstymi włoskami, które skutecznie i dokładnie usuną z psich łap błoto, piasek oraz sól. Czyścik jest bardzo prosty w obsłudze – wystarczy nalać do niego trochę wody, następnie włożyć łapę zwierzaka do środka i obrócić nią kilka razy. Zdecydowanie wygodniejsza opcja, niż miska z wodą lub wkładanie psa pod prysznic. Na większe kąpiele lub wycieranie po deszczu przydadzą się ręczniki specjalnie przeznaczone dla zwierząt. Bardzo chłonne, doskonale osuszają każdy rodzaj sierści oraz same schną o wiele szybciej niż nasze.

ręcznik do kąpieli dla psa czyścik do łap

Moda na jesienną słotę – ubranka dla psa

Temat ubrań dla psów ma zarówno zwolenników jak i przeciwników, ale są sytuacje, że po prostu trzeba coś na psi grzbiet zarzucić. Pelerynka przeciwdeszczowa przyda się chyba każdemu psiakowi, który niechętnie wychodzi spacerować po deszczu. Ułatwi też życie właścicielowi, oszczędzając mu mozolnego osuszania psa ręcznikiem. Dla psich zmarzluchów jest szeroki wybór ocieplanych płaszczyków i swetrów. Różnorodność krojów gwarantuje, że uda się dobrać odpowiedni strój na każdą psią sylwetkę.
Psia moda na okres jesienno-zimowy to temat na tyle szeroki, że powrócimy do niego w kolejnym artykule, przyjrzymy się nowościom na rynku i omówimy różne modele.

płaszcz przeciwdeszczowy dla psa