Środki uspokajające

Dla naszych czworonożnych podopiecznych nadchodzi trudny okres, Sylwester i kilka dni poprzedzających oraz następnych to czas głośnych huków i wystrzałów jakimi my ludzie świętujemy nadejście Nowego Roku. Niestety nasze psy i koty przeżywają wówczas bardzo trudne chwile, pełne strachu, napięcia a często wręcz paniki. Powinnyśmy im pomóc przetrwać ten burzliwy czas i złagodzić ich lęki i niepokoje. Pomogą nam w tym zadaniu:

1. Środki do stosowania w otoczeniu psa:
1.1. Feromony - działają kojąco, przywracając zwierzęciu poczucie bezpieczeństwa i zaufanie do otoczenia. Więcej na ich temat znajdziesz tu. W naszej ofercie znajdują się zarówno feromony dla psów jak i dla kotów:
D.A.P. Dog Apeasing Pheromone - psie feromony kojące w dyfuzorze oraz w sprayu.
FELIWAY kocie feromony policzkowe w dyfuzorze lub w sprayu.
1.2. Spray uspokajający
PET SOCIETY Stres Away - uspokajający spray z naturalnymi olejkami z lawendy, rumianku i trawy cytrynowej.

2. Doustne środki uspokajające, zawierające w swym składzie zioła, olejki eteryczne, aminokwasy oraz inne substancje naturalne o udowodnionym działaniu uspokajającym, łagodzącym stres, zmniejszającym pobudliwość zwierzęcia:
Richard Organics Pet Calm – ziołowe krople uspokajające z walerianą, rumiankiem, chmielem i passiflorą. Preparat dla psów i kotów. Nie stosować i zwierząt ciężarnych i karmiących.
Dermapharm SilenTine – tabletki zwierające tryptofan, taurynę i dziurawiec. Preparat dla psów i kotów.
Beaphar tabletki uspokajające z Melissą, Nature Line - tabletki ziołowe z melissą. Preparat dla psów i kotów.
Stress Out – tabletki uspokajające z tauryną, tryptofanem i dziurawcem. Preparat dla psów i kotów. Można stosować u szczeniąt i kociąt.
Kalm Aid, ScanVet – zawiera tryptofan oraz teaninę. Stosowany do karmy lub bezpośrednio na język. Preparat dla psów i kotów. Można podawać szczeniętom oraz kociętom.

3. Kamizelka przeciwlękowa Anxiety Wrap - jedyny na rynku opatentowany produkt, wynaleziony przez trenerkę psów z 25-letnim doświadczeniem Susan Sharpe. Powstał w oparciu o koncepcję Temple Grandin „utrzymywania nacisku”, zasady akupresury i Tellington Touch. Stymulacja dotykiem przez stały nacisk jest terapią sensoryczną używaną zarówno u ludzi jak i u zwierząt, polega ona na nakładaniu stymulatora takiego jak obciążenie, ucisk, elastyczne części garderoby, które powodują uczucie uścisku, objęcia lub masażu. Dzięki temu można zmniejszyć stres i zminimalizować lub całkowicie wyeliminować lęki i niepokój.

Należy pamiętać, aby preparaty łagodzące lęk zacząć stosować na kilka dni przed Sylwestrem, najlepiej co najmniej od Świąt. Wyjątkiem jest kamizelka przeciwlękowa, której działanie widzimy natychmiast po zastosowaniu.

 

wróć do: Psychika psa